Mihin kannattaa laittaa talo myyntiin?
Paras kiinteistövälitysfirma Torniossa?
10
639
Vastaukset
- late Lapista.
Tori.fi
Late Lapista. - talonsa myynyt
Lapin arvokiinteistöön Keminmaahan. Ammattitaitoista porukkaa.. Suosittelen..
- kotinsa myynyt
samaa mieltä ! ovat ammattilaisia ja kohtuu hintaisia.
- kokemusta löytyy
SKV ainakin huijaa rahat maksimaalisesti, niin myyjältä kuin ostajaltakin.
Osaamista / tietoutta ei sitten ole hitusen vertaa- Ei toista kertaa
Yhdyn "kokemusta löytyy" Osaamista / tietoutta ei.......
On itsellänikin kokemusta SKV-torniosta. Meinas mennä hermot ,ja loma pilalle,kun katselin netistä herra-välittäjän toiminnan tuloksia. Mutta vaihtui kyllä heti kotiin palattuani . UUsi välittäjä OP:stä. oli heti tehtäviensä tasolla,ja saimme vielä haluamamme hinnan nopealla aikataululla.
- myypäse pois
Myy itse, kauppakirjan teetät sitten pankissa tai asianajalla tms. Joutuuhan siinä vaivaa näkemään myyntityössä ja, kun teettää kuntotarkastuksen ja hommaa energiatodistuksen mutta kyllä siitä vaivanpalkan saa.
Etuoveen ja torille yms. on näitä myyntikanavia mihin laittaa ilmoitusta. - Vinkkinä
Tori.fi on ainakin jokunen talon osto ilmoitus, kannattaisi varmaan ensin soitella heille?
- puijattuhuijattu
Ei ainakaan Kurviselle. Ei ikinä. Kurvinen Pentti. Pitäkää mielessä. Ostettiin talo muutampi vuosi taaksepäin. Muuton jälkeen löyty jos minkäsortin öttiäisiä, ja kosteuttaki pesuhuoneesta, Kurvisen vastaus oli "Joo..Ne kuuluu yllätyksinä näihin vanhoihin taloihin tuommoset." Ja minulle sanoi näytössä että myyjällä on 5v vastuu, jos jotain ilmenee kauppojen jälkeen. Paska jätkä.
- remppaaja
Pientä tuo on vielä SKV:n harjoittamille lupauksille ja aivan suorille valheille ostajan erheyttämiseksi.
Kumma ettei noita asuntovälittäjiä koske mitkään lait ja säädökset ???
Saavat mielivaltaisesti huijata ihmisiltä rahat ilman mitään velvoitteita.
- himojoen antti
myykää itse ja viekää perheenne thaimaan lomalle välittäjän palkkarahoilla.kämppä menee kaupaksi hyvin, kun hinta on kohdallaan.netissä löytyy sopimuspaperit ja pankissa hoituu raha-asiat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1254783Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa73443Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1283231Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss272679Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu812403Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181793Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91414Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1201283Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101249Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41188