Muistatteko millaisia olivat huoltoasemaketju Finnoilin hampurilaiset? Itse olen ollut aika pieni, kun Finnoil lopetti. Minulle on kuitenkin jäänyt eräästä vanhasta aikakauslehden numerosta kuva, jossa kaksi nuorta poikaa söi hampurilaista ja heillä oli myös ranskanperunoita ja Coca-Colaa.
Finnoilin hampurilaiset
5
264
Vastaukset
- Ei meillä
Ei ollut meidän E-öljyllä ja sittemmin Finnoililla hampurilaisia, pahaa kahvia ja perinteistä känttyä sai toiselta ja toiselta ei mitään muuta suuhun pantavaa kuin purukumi.
- hensku
Ai jaa. Muistan kyllä ihan varmasti, että kuvan yhteydessä luki, että Finnoil tarjoaa maistuvia hampurilaisia.
- Ei meillä
hensku kirjoitti:
Ai jaa. Muistan kyllä ihan varmasti, että kuvan yhteydessä luki, että Finnoil tarjoaa maistuvia hampurilaisia.
Ehkä jollain oli, mutta ei kaikilla. Siihen aikaan ei brändit olleet niin ahtaaseen muottiin tungettuja.
- harmiton ukko
Muistan kun Kuopiossa oli Burger Cafe Finoilin uudessa kiinteistössä ja taispa olla myös Kajaanissa.
Ja hampurilaiset olivat tosiaan mahtavia.- hensku
Missä päin Kuopiota ja minä vuosina? Olen itse kotoisin Kuopion läheltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke633171- 1372226
- 921838
- 1681503
- 851408
- 651396
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731371- 691162
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771120Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341058