Olin hieman päälle 30 kun 7v meidän suhde kariutui. Olin ihan jyrän alle jäänyt, vaikka uusi suhde tuli 2-3 kk ennen lopullista eroa. Myöhemmin, se kyllä loppui siihen kun muutin toiseen kaupunkiin.
uudessa kaupungissa, kenekään tuntematta, vasta pääsin kaikesta yli ja tapasin taas uuden miehen, jonka kanssa homma loppui siihen, että muutin takaisin alkuperäiselle paikkakunnalle. tällä on ollut kaikenlaisia suhteita 2-3 vuotta, elin aika hurjaa uutta nuoruutta, villiä etten sanoisi. puolustukseni on sanottavaa, että pääosin nämä kaikki olivat varattuja miehiä,jotka eivät halunneet mitään pysyvää ainakaan minun mielestäni.
Yritin uutta avioliittoa 4 vuotta ensimmäisen päättymisen jälkeen, mutta sekin oli vähän väkisin yritetty, eikä kestänyt kuin vuoden. Se sitten kariutui siihen kun tapasin elämäni miehen, jonka kanssa tässä nyt eletään rauhallista perhe-elämää (hänellä lapsia).
Ongelmani on, että ole nyt tavannut sen elämäni miehen,jonka kanssa meillä on eräänlainen salasuhde. Hänkin on tahollaan varattu, enkä ole varma hänen todellisista tunteistaan. Tämä mies ymmärtää ja kuuntelee minua vaikka yhteiset hetket ovatkin kovin rajallisia. Otanko tämän elämäni miehen vaiko pysyn vanhassa. Tuntuu, että en osaa päättää, mitä tehdä.
Neuvoja uuteen suhteeseen vaiko pitää vanha.
7
145
Vastaukset
- 3+8
Ota pois, haluttaa kuitenkin.
- niinkus tykkäät
Seuraa haluasi ja kestä seuraukset. Valittamatta.
- mun neuvo
Ai varattu mies noin vaan otetaan? Saathan sä yrittää. Varaudu siihen, että miehes jättää sut ja se varattukaan ei sua huoli. Miksi huolisi? Sähän olet hyvin epävakaa. Sulle ei miehen siviilisääty merkitse mitään. Lentelet kukasta kukkaan. Surullista.
Neuvon sua olemaan hetken yksin. Opettele tuntemaan itsesi ja mieti, mitä haluat. Ei naisen elämäntehtävä ole miehen metsästys. Noilla toimillasi sä jätät jälkeesi ihmisiä, jotka vihaa sua. - säälittävää
Vanha muija ja ihan sekaisin. Säälittävää.
- zzz22222
Ei kait kukaan noin pöljä voi olla.
Provohan tuo vain on.. - sfgsdgsdg
Vittu sä oot sekaisin. Tollasten akkojen pitäis elää yksin, kun ne ei muuta tee kun rikkoo toisten suhteita.
HÄPEÄ! - rweqrwerqwer
Ja taas yksi. Ihastusvaihe on ohi ja pitäisi alkaa kestämään arkea. Ilmeiesesti olet viehettävä nainen kun sinuun ihastutaan helposti ja myös nautit siitä, koska annat itsesikin ihastua. Ei sinua saa rauhoittumaan, mutta ehkä kannattaisi silti kokeilla jutella nykyisen kanssa siitä mitä päässäsi liikkuu. Jos ei kestä kuulla, niin sittenhän voi pistää homman pakettiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779