Neuvoja uuteen suhteeseen vaiko pitää vanha.

neuvpjakaipaa

Olin hieman päälle 30 kun 7v meidän suhde kariutui. Olin ihan jyrän alle jäänyt, vaikka uusi suhde tuli 2-3 kk ennen lopullista eroa. Myöhemmin, se kyllä loppui siihen kun muutin toiseen kaupunkiin.
uudessa kaupungissa, kenekään tuntematta, vasta pääsin kaikesta yli ja tapasin taas uuden miehen, jonka kanssa homma loppui siihen, että muutin takaisin alkuperäiselle paikkakunnalle. tällä on ollut kaikenlaisia suhteita 2-3 vuotta, elin aika hurjaa uutta nuoruutta, villiä etten sanoisi. puolustukseni on sanottavaa, että pääosin nämä kaikki olivat varattuja miehiä,jotka eivät halunneet mitään pysyvää ainakaan minun mielestäni.
Yritin uutta avioliittoa 4 vuotta ensimmäisen päättymisen jälkeen, mutta sekin oli vähän väkisin yritetty, eikä kestänyt kuin vuoden. Se sitten kariutui siihen kun tapasin elämäni miehen, jonka kanssa tässä nyt eletään rauhallista perhe-elämää (hänellä lapsia).
Ongelmani on, että ole nyt tavannut sen elämäni miehen,jonka kanssa meillä on eräänlainen salasuhde. Hänkin on tahollaan varattu, enkä ole varma hänen todellisista tunteistaan. Tämä mies ymmärtää ja kuuntelee minua vaikka yhteiset hetket ovatkin kovin rajallisia. Otanko tämän elämäni miehen vaiko pysyn vanhassa. Tuntuu, että en osaa päättää, mitä tehdä.

7

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3+8

      Ota pois, haluttaa kuitenkin.

      • niinkus tykkäät

        Seuraa haluasi ja kestä seuraukset. Valittamatta.


    • mun neuvo

      Ai varattu mies noin vaan otetaan? Saathan sä yrittää. Varaudu siihen, että miehes jättää sut ja se varattukaan ei sua huoli. Miksi huolisi? Sähän olet hyvin epävakaa. Sulle ei miehen siviilisääty merkitse mitään. Lentelet kukasta kukkaan. Surullista.
      Neuvon sua olemaan hetken yksin. Opettele tuntemaan itsesi ja mieti, mitä haluat. Ei naisen elämäntehtävä ole miehen metsästys. Noilla toimillasi sä jätät jälkeesi ihmisiä, jotka vihaa sua.

    • säälittävää

      Vanha muija ja ihan sekaisin. Säälittävää.

    • zzz22222

      Ei kait kukaan noin pöljä voi olla.
      Provohan tuo vain on..

    • sfgsdgsdg

      Vittu sä oot sekaisin. Tollasten akkojen pitäis elää yksin, kun ne ei muuta tee kun rikkoo toisten suhteita.

      HÄPEÄ!

    • rweqrwerqwer

      Ja taas yksi. Ihastusvaihe on ohi ja pitäisi alkaa kestämään arkea. Ilmeiesesti olet viehettävä nainen kun sinuun ihastutaan helposti ja myös nautit siitä, koska annat itsesikin ihastua. Ei sinua saa rauhoittumaan, mutta ehkä kannattaisi silti kokeilla jutella nykyisen kanssa siitä mitä päässäsi liikkuu. Jos ei kestä kuulla, niin sittenhän voi pistää homman pakettiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3898
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      352
      3015
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1655
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      811
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      67
      779
    Aihe