Ilmasonlämpenemisnatsismi poliittisena agendana

372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Republikaaneilla ja muilla äärioikeistolaisilla on mahdotonta myöntää, että CO2 on kasvihuonekaasu. Jos sen myötäisi, niin sitten olisi asialle tehtävä jotakin. Politiikka menee luonnonlakien yläpuolelle. Luonnonlaki ei saa olla amerikkalaisen elämäntavan tiellä!

Äänestä
  • Onhan se co2 kasvihuonekaasu, mutta ei kovin merkittävä sellainen. Ihminenkin hengittää sitä n. 15 ml sekunnissa ja kun ihmisiä on yhden sijaan nylyisin 7 miljardia, kaasua kyllä syntyy. Vesihöyryn määrä ilmakehässä vaikuttaa 99 prosenttisesti maapallon säihin ja ilmastoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vieno Huttunen kirjoitti:

alkaa paljastua.

http://video.foxnews.com/v/3328111376001/global-warming-back-on-the-political-agenda/?playlist_id=86924#sp=show-clips

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu