Haiseva keittiö..

yök

..on sama kuin etninen keittiö.
Voi kun noista kauhean hajuisien "ruokienlaittajista" pääsisi eroon.
Meidänkin talossa haisee niin että koko ajan suunittelee pois muuttoa.
On käsittämätöntöä että hajulla saa häiritä toisia. Eihän ole sopivaa häiritä metelöimälläkään, eikä muutenkaan.
Etninen keittiö on jotain muuta. Se saa kyllä haista, mutta jos joku kippaa vaikkapa lietelantaa muutaman tonnin kerrostalon pihalle, kyllä syyllinen etsitään ja löydetään.

11

201

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haisee suomalaiselta

      Juu, meidänkin rapussa haisee usein esimerkiksi paistettu silakka. Ei näitä etnisiä suomalaisia löyhkäruokia saisi kerrostalossa valmistaa!

    • höhölä

      Voi voi, oot taas unohtanut viedä roska pihalle ja kännipäissäs raflasta kotiin tultuasi kun meinasit tehdä naapurin mamulle kakkakepposen niin paskansitkin TAAS sen 2 vuotta sitten kuolleen jukkapalmun juurelle omaan olohuoneeseesi, siitä ne hajut kämpässäs johtuu !

    • ilmaista

      Miksihän mamut ei pysy siellä, mistä lähtivät, kun on niin pakko sitä samaa sapuskaa saada sama rätti päässä. Ai niin, täällähän saa ruoaan ilmaiseksi eikä tarvi kun löhötä kotona.

      • meetöihinpummi

        "Ai niin, täällähän saa ruoaan ilmaiseksi eikä tarvi kun löhötä kotona."

        Olen vakuuttunut siitä että tiedät tuosta kotona löhöämisestä ja ilmaisten etuuksien käytöstä kaiken.


      • prian

        olet oikeassa, mut nyt lähetetään kysymyksen suomen viranomaisille/sinun nimesta/miksi niitä haetan,,,ei ne vaan tullut,,,,
        kun puuttu ihmisija,,,,syntyvyyden nousu ei parane samasukpuol,aviosta,,,,näin on koko euroopassa,,,,,
        jatkuvasti suluetan krist kirkkoja ja samalla rakennetaan moskejoita,,,
        tää helvetin paskanen ateismi / demokratian nimella/ on tehnyt
        tehtävänsa,,,,,eimuuta kun,,,lauletan yhdessä,,
        PAREMMAT PÄIVÄT,,,,,ollanhan joutsenveljekset,,,,


      • seuraaja3
        prian kirjoitti:

        olet oikeassa, mut nyt lähetetään kysymyksen suomen viranomaisille/sinun nimesta/miksi niitä haetan,,,ei ne vaan tullut,,,,
        kun puuttu ihmisija,,,,syntyvyyden nousu ei parane samasukpuol,aviosta,,,,näin on koko euroopassa,,,,,
        jatkuvasti suluetan krist kirkkoja ja samalla rakennetaan moskejoita,,,
        tää helvetin paskanen ateismi / demokratian nimella/ on tehnyt
        tehtävänsa,,,,,eimuuta kun,,,lauletan yhdessä,,
        PAREMMAT PÄIVÄT,,,,,ollanhan joutsenveljekset,,,,

        Tällaista se on kun syrjäytyy...mielenterveys järkkyy. Tai toisinpäin


      • pitää sopeutua
        seuraaja3 kirjoitti:

        Tällaista se on kun syrjäytyy...mielenterveys järkkyy. Tai toisinpäin

        sitä se on kun sossutalossa asuu


      • moukkasilakka

        Opettele edes kirjoittamaan omaa äidinkieltäsi, kun sulla on päivät pitkät aikaa.


    • mausteenaennakkoluulo

      Meidänkin kerrostalossa asuu ulkomaalaisia tai ainakin sen näköisiä ihmisiä. Tuoksuista päätellen he käyttävät outoja mausteita (sipulia mitälie) mahdollisesti valmistelevat jopa terroritekoa hajuineen. Eikä se ole myöskään normaalia käytöstä, että pihalla tai rappusissa tervehditään hyväntuulisesti - silloinhan ihmisellä on ilmiselvästi jotain salattavaa!

      Kahvikin heillä on lattea! Miksi se ei voi olla rehellisesti keitettyä Costa-Riikka-kahvia poroineen kaikkineen? Aromia olla pitää! Avarakatseisuutta!

      Kerran pengoin heidän roskansa ja ne olivat paremmin lajitteluja kuin omamme! Salattavaa. Salattavaa. Ei ollut sipulinkuoria energiajätteessä! Milläs ne voimalat nyt pyörii? Onneksi uraania on perunoiden mullassa verrattain vähän, ettei pommia ihan heti tule. Mutta se sipuli!!! Kemiallista terroria se on!!!

      • hoit_su

        Hih, just noin☺


    • döfiksetkehiin

      Nykyään etninen keittiö taitaa olla se "entinen" eli finski köökki.

      Onko hajut sitten paremmat kuin kalakastiketta soossiin lisättynä tai entinen porsaaankyljyksen paiston aiheuttamat odöörit - enpä tiedä - kuvottavia ovat molemmat.

      Toivoisin ihmisten tiivistävän asuntojensa ovet hyvin, ettei muille vastenmieliset hajut pääse valloilleen - itselläni dörtsi pitää döfikset ulkona, mutta silti niitä pitää haistella rappukäytävässä ulkona käydessään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4368
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      148
      3139
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2458
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      48
      2370
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2025
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1606
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1602
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      153
      1445
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe