..on sama kuin etninen keittiö.
Voi kun noista kauhean hajuisien "ruokienlaittajista" pääsisi eroon.
Meidänkin talossa haisee niin että koko ajan suunittelee pois muuttoa.
On käsittämätöntöä että hajulla saa häiritä toisia. Eihän ole sopivaa häiritä metelöimälläkään, eikä muutenkaan.
Etninen keittiö on jotain muuta. Se saa kyllä haista, mutta jos joku kippaa vaikkapa lietelantaa muutaman tonnin kerrostalon pihalle, kyllä syyllinen etsitään ja löydetään.
Haiseva keittiö..
11
250
Vastaukset
- Haisee suomalaiselta
Juu, meidänkin rapussa haisee usein esimerkiksi paistettu silakka. Ei näitä etnisiä suomalaisia löyhkäruokia saisi kerrostalossa valmistaa!
- höhölä
Voi voi, oot taas unohtanut viedä roska pihalle ja kännipäissäs raflasta kotiin tultuasi kun meinasit tehdä naapurin mamulle kakkakepposen niin paskansitkin TAAS sen 2 vuotta sitten kuolleen jukkapalmun juurelle omaan olohuoneeseesi, siitä ne hajut kämpässäs johtuu !
- ilmaista
Miksihän mamut ei pysy siellä, mistä lähtivät, kun on niin pakko sitä samaa sapuskaa saada sama rätti päässä. Ai niin, täällähän saa ruoaan ilmaiseksi eikä tarvi kun löhötä kotona.
- meetöihinpummi
"Ai niin, täällähän saa ruoaan ilmaiseksi eikä tarvi kun löhötä kotona."
Olen vakuuttunut siitä että tiedät tuosta kotona löhöämisestä ja ilmaisten etuuksien käytöstä kaiken. - prian
olet oikeassa, mut nyt lähetetään kysymyksen suomen viranomaisille/sinun nimesta/miksi niitä haetan,,,ei ne vaan tullut,,,,
kun puuttu ihmisija,,,,syntyvyyden nousu ei parane samasukpuol,aviosta,,,,näin on koko euroopassa,,,,,
jatkuvasti suluetan krist kirkkoja ja samalla rakennetaan moskejoita,,,
tää helvetin paskanen ateismi / demokratian nimella/ on tehnyt
tehtävänsa,,,,,eimuuta kun,,,lauletan yhdessä,,
PAREMMAT PÄIVÄT,,,,,ollanhan joutsenveljekset,,,, - seuraaja3
prian kirjoitti:
olet oikeassa, mut nyt lähetetään kysymyksen suomen viranomaisille/sinun nimesta/miksi niitä haetan,,,ei ne vaan tullut,,,,
kun puuttu ihmisija,,,,syntyvyyden nousu ei parane samasukpuol,aviosta,,,,näin on koko euroopassa,,,,,
jatkuvasti suluetan krist kirkkoja ja samalla rakennetaan moskejoita,,,
tää helvetin paskanen ateismi / demokratian nimella/ on tehnyt
tehtävänsa,,,,,eimuuta kun,,,lauletan yhdessä,,
PAREMMAT PÄIVÄT,,,,,ollanhan joutsenveljekset,,,,Tällaista se on kun syrjäytyy...mielenterveys järkkyy. Tai toisinpäin
- pitää sopeutua
seuraaja3 kirjoitti:
Tällaista se on kun syrjäytyy...mielenterveys järkkyy. Tai toisinpäin
sitä se on kun sossutalossa asuu
- moukkasilakka
Opettele edes kirjoittamaan omaa äidinkieltäsi, kun sulla on päivät pitkät aikaa.
- mausteenaennakkoluulo
Meidänkin kerrostalossa asuu ulkomaalaisia tai ainakin sen näköisiä ihmisiä. Tuoksuista päätellen he käyttävät outoja mausteita (sipulia mitälie) mahdollisesti valmistelevat jopa terroritekoa hajuineen. Eikä se ole myöskään normaalia käytöstä, että pihalla tai rappusissa tervehditään hyväntuulisesti - silloinhan ihmisellä on ilmiselvästi jotain salattavaa!
Kahvikin heillä on lattea! Miksi se ei voi olla rehellisesti keitettyä Costa-Riikka-kahvia poroineen kaikkineen? Aromia olla pitää! Avarakatseisuutta!
Kerran pengoin heidän roskansa ja ne olivat paremmin lajitteluja kuin omamme! Salattavaa. Salattavaa. Ei ollut sipulinkuoria energiajätteessä! Milläs ne voimalat nyt pyörii? Onneksi uraania on perunoiden mullassa verrattain vähän, ettei pommia ihan heti tule. Mutta se sipuli!!! Kemiallista terroria se on!!!- hoit_su
Hih, just noin☺
- döfiksetkehiin
Nykyään etninen keittiö taitaa olla se "entinen" eli finski köökki.
Onko hajut sitten paremmat kuin kalakastiketta soossiin lisättynä tai entinen porsaaankyljyksen paiston aiheuttamat odöörit - enpä tiedä - kuvottavia ovat molemmat.
Toivoisin ihmisten tiivistävän asuntojensa ovet hyvin, ettei muille vastenmieliset hajut pääse valloilleen - itselläni dörtsi pitää döfikset ulkona, mutta silti niitä pitää haistella rappukäytävässä ulkona käydessään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591154Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11840Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33517Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487