Airmen Beans

Ilmamies

Hei Suomi24:n väki!

Onkohan joku törmännyt otsikossa mainittuihin pastilleihin Suomessa? Mieluiten vielä PK -seudulla? Ennen näitä uskomattoman koukuttavia kikkareita sai ympyrätalon apteekista, mutta vesivahinko tapauksen jälkeen "eivät enää kuulu valikoimiin". Mistään muualta en ole kyseisiä pastillöörejä löytänyt.

Tietämättömille Aimen Beans on mm. kofeiinia ja guaranaa sisältävä ikivanha herkku Saksanmaalta. Joku voisi kiistellä onko kyseessä edes karkki. Pastilli on erittäin sitkeä pureskeltava ja maku on jotain kahvin ja suklaan välimaastosta. Jos muisti pelaa niin kaikenlisäksi kikkareet ovat vielä sokerittomia, joten kaloreita ei ole nimeksikään. Piristävä vaikutus oli silti kahviin tottuneellekkin huomattava.

Tässä vielä linkki pastillien kotisivuille: http://www.airmenbeans.com/

PS. eka postaus ikinä Suomi24 joten antakaa armoa! :)

1

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilmamies

      Vuosia viestini kirjoittamisesta löysin näitä vihtoviimein Tapiolan apteekista. Omistaja tilaa kuulemma näitä suoraan Saksasta... Ajattelin vaan viestittää jos joku muu sattuu näitä joskus vuonna X etsimään.... not... :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      107
      4897
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      425
      1546
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      191
      1128
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      110
      1108
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      16
      1026
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1010
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      931
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      921
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      886
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe