Älkää rälläkö öiseen aikaan.Hermostuttaa jo vieläkin mopopojat viimekesän kovaääniset mopot,Erityis kellarinkankaan mopo pojalle että laita ääni hidastin kuntoon
Huomio mopopojat
reiska.
16511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Perrrrhana... ei Pellossa ole nuorisoa muutenkaan liikaa, pane tulpat korviin ja nuku ..zzzzzz...
Olitko se sinä taitava laulaja Pellosta Tomppa? Mitäpä muut tykkäsivät Tompasta ja Penasta nyt hotellissa?
Tomppa ja Pena osaavat hommansa ja ovat muutenkin kohteliaita! Eivät kulje nokka pystyssä, puhuttelevat kaikkia. Kunnia Pellon pojille! Vaatii aikaa ja rahaa tehdä ihan omia lauluja ja sanoittaa sekä säveltää. Itsekkin olen harkinnut alan vaihtoa, niin paljon musiikista pidän. Hyvä pojat ja tsemppiä tuleviinkin koitoksiin !
Ei se musiikki nyt kovin paljoa rahaa tarvitse.. Senkun tilaat halvan paskan kitaran ja alat säveltään.
Onko se h-pari aivan yleisesti
Sukulaiset kehuu ,varsinkin se yksi joka istuu jatkuvasti koneella,hyi.
Miten nuo aijemmat tähän mopo asiaan liittyy,sen tiiän että moporällästely loppuu koulu alueella kokonaan,siitä pidän huolen
Tuskimpa vain loppuu se on yleinen tie ja sie et sille mithään voi.
Tiedämme kuka olet : joopa joo, tuntematon ja Kotkanen ! Ilmoitus tehty ! Jospa osaisitte käyttäytyä ihmisten/aikuisten malliin tästä lähin ! PostiPete on aika näppärä liikkeissään. Tänne ei nähkääs kaikkea kannatte kirjoittaa, ei jää nimittäin salaiseksi mistä mikäkin kommentti tulee, jos ette sitä tiennyt ? !
Kotkanen? Ja mistäköhän ilmoitus on tehty? hehe..
Hyi ja hyi! Sama harakka kirjoittaa jos vaikka millä nikillä, onkoha kaik ok?
Välikylä mopo terroristi panehan ajovalot kuntoon,ajelit koulun maisemissa tänään
Juu, näkkyy nuita Välikylän ja kerrostalo pyryharakoita täälä paineitansa ilmoile päästelevän.Oikein aikuisen naisen hommia :D Ei katos ole sen vertaa munaa, että tulla sanomaan samat jutut päin naamaa joillakin...hyihyi osimoilleen näin :D Autooo tulipunainaineeeen...lallallllaa ;)
Olen näin pellolaisena monesti miettiny että mitähän pellolaisten elämästä tulis jos vaikka ritavaaraan posahtais kaivos ja sinä alkais sadat rekat rälläämään ja työläisten perheet nostais väkilukua muutamalla tuhannella....
tuntuu että muutenki hiljaisesta kylästä pitää viedä viimeisetkin elonmerkit!!
HUOM! YLLÄ MAINITTU TILANNE KUVITTEELLINEN!! (ettei kukaan pellolainen säikähdä ja saa sydänkohtausta)
Vittuako te papat ja mummot veättä niitä kalsareita liian tiukile. Mikä hemmetti teitä vaivaa?? Mukava että pellossa on jotaki menoa!!!! Menkää vaikka jumppaamaan jos teilä ei ole muuta tekemistä kuin valittaa! Laitan helikopterin ja rällään sillä teijjän talon päällä kun valitatte jostaki moposta! Keksikää jotaki muutaki välissä!
Onko sisar kateutta ilmassa,menkää vanhuksia hoitaan molemmat