Tänään aukesi tammistossa uusi urheilukauppa ja 500 m jono keskellä viikkoa.
Mitä vattua?
Ensiksi voisi kuvitella, että kyse on jostain hyvin halvoista tuotteista tms. Mutta katselinpa huvikseni vähän netistä heidän hintoja ja ei voi sanoa kuin että HUHHUH. Norjalainen kauppa todellakin pitää norjalaisia hintoja. Ovat vain unohtaneet, että tämä kauppa on avattu Suomeen.
Ihan randomina pari tuotetta:
-esimerkki urheilun erikoistuotteista: säbä-maalivahdin housut. (muka suurin urheiluliike ja 1 ainoa malli tätä!) hinta 149. Ostin juuri itse oikein hyvät housut 50:llä. Hintaero 3-kertainen.
-esimerkki yleistuotteista: heijastinliivit 29,90 e- Nopeasti googlaamallla muualta löytää hintahaitarilla 7-11 e. Hintaero 3-kertainen.
Muissakin tuotteissa aikalailla sama ylihinnoittelu tuntuu jatkuvan.
Miksi kukaan on niin tyhmä, että maksaa vapaaehtoisesti 3-kertaisen hinnan?
Uusiu urheilukauppa xxl
dfgbghfdghdtgdf
2
362
Vastaukset
- pöhlö
mä en haluu heijastinliiviä jossa lukee biltema. :)
- sdffghhdgfbds
No osta sitten muualta kuin biltemasta. 7 eurolla saat kyllä logottomankin.
Ja jos useampi perheenjäsen tarvitsee, niin muutaman xxl:n liivin hinnalla tilaat saman tien 20 liiviä omalla logolla ja voit jaella niitä naapureillekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581061Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140964- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75765Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342731