1950 rakennetut kerrostalot

Onko 1950 rakennetut kerrostalot minkalaisia paikkoja asua.? Onko homeongelmia tai muita terveyteen vaikuttavia ongelmia.? Aikomus vuokrata 1950 rakennetusta kerrostalosta kämppä. Asunnossa tehty putki/kylpyhuone remontti. Kannattaako muuttaa 2000 luvulla rakennettuun vai 1950?
1125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

asenteelinen kysymys. koska ennenvanhaan tehtiin talot ajatuksella, rakkaudella ja tietäen,että perus jotkun jutskat pitää kuivua,ennenkun niiden päälle voi rakentaaa rakenteita. no se,että niitä on nykypv nä kiireeellä puunattu,on juurikin aiheuttanut sen, että vanhatkin hyvin rakennetut talot on pilattu hoppuheikkiremonteilla.

ei ole siis eroa,ostatko nykyuuden vai vanhauuden mörskän.samaa sontaa samassa paketissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asunnot1 kirjoitti:

Onko 1950 rakennetut kerrostalot minkalaisia paikkoja asua.? Onko homeongelmia tai muita terveyteen vaikuttavia ongelmia.? Aikomus vuokrata 1950 rakennetusta kerrostalosta kämppä. Asunnossa tehty putki/kylpyhuone remontti. Kannattaako muuttaa 2000 luvulla rakennettuun vai 1950?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu