Olen tapaillut nuorta miestä, jonka kaverit suhtautuvat minuun oudosti. He tekevät pilaa minusta ja siitä että harrastan seksiä tämän miehen kanssa. Mies kertoi viestissä heti yhdelle kaverilleen, kun olimme ensimmäisen kerran harrastaneet seksiä. Tein heti selväksi että mun mielestä tuollainen käytös on epäkunnioittavaa ja lapsellista. Miehen mielestä ei.
Mies on hauska ja todella itsevarma, jopa ylimielinen. Kuitenkin monesti hän on hyvin huomaavainen. Luin miehen viestejä (tiedän että se on väärin) ja näin miehen viestitelleen kaverinsa kanssa minusta hyvin epäkunnioittavaan sävyyn, kun olin tulossa miehen luo yöksi. Mikä siinä on että miehen on niin vaikeaa kunnioittaa naista, joka haluaa myös seksiä?
Mies on hauska ja todella itsevarma, jopa ylimielinen. Kuitenkin monesti hän on hyvin huomaavainen. Luin miehen viestejä (tiedän että se on väärin) ja näin miehen viestitelleen kaverinsa kanssa minusta hyvin epäkunnioittavaan sävyyn, kun olin tulossa miehen luo yöksi. Mikä siinä on että miehen on niin vaikeaa kunnioittaa naista, joka haluaa myös seksiä?
Vastaukset 44
Vanhimmat
Iorttoja ei kukaan arvosta.
Mitä kunnioitettavaa sellaisessa naisessa on?
Nainen ei saa harrastaa seksiä, jos haluaa tulla kunnioitetuksi? Monen seurustelusuhde on jopa alkanut yhdenillanjutusta, kuten täältä suomi24-sivuiltakin voi lukea. Minun kohdallani ei ole edes kyse yhdenillanjutusta. Seksi tuli kuvaan mukaan myöhemmin. Miten se muka tekee minusta "lorton"?
Miehen mielestä näköjään tekee. Miehen logiikka on vähä sellasta. Annoit p***ua vaikka ette seukkaa?
Yritä nyt päättää haluatko sitä seksiä vai kunnioitusta ..
Seksi ja kunnioitusko sulkevat toisensa pois? Eiköhän seksi kuitenkin kuulu terveen aikuisen kiinnostuksiin..
lapsiltahan ne kuulosta, jospa kehitys on jäänyt jalkoihin.
Seurustelusuhteessa kunnioitus, seksi ja kaikki muu kulkee käsi kädessä. Panot on sitten erikseen ja silloin kunnioitus ei ole ihan päällimmäinen asia.
höpö höpö jos nainen haluaa seksiä, kyllä sitä pitää kunnioittaa kuin mitä tahansa olentoa.
täsmälleen näin. helppo pano on.. pano. tyttö/naisystävä on ihan eri juttu.
Sanoo rose jonka ainoa taito on antaa pillua:-P
Sepä tässä onkin se kysymys: miksi minusta tuli pelkkä pano, jota ei voi kunnioittaa? Kun aluksi meidän suhde oli kaveruutta ja mies veti herneen nenään jo siitä että halusin olla vaan kaveri.
Jos ette seurustele, olet pano niin kuin mies on sinulle. Hyvin yksinkertaista.
Mun on taito hoitaa lapsia
olen saanut miehen joka ei aikonut koskaan lisääntyä. hups, nyt hän haluaa niitä tusinan.
lapsista on paljon iloa jos ne osaa käyttäytyä ne eivät ole mitään nukkeja. niitä pitää opettaa kasvattaa ja huolehtia niistä.
eläimistäkin huomaa(käytöshäiriöt) jos eivät ole olleet emonsa kasvatuksen alaisena ja on vieroitettu liian aikaisin.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4600179
Eikös ollutkaan niin että seksi voi kuulua myös tapailuun, joka sitten johtaa seurusteluun?
Tee omat valintasi ja kestä seuraukset. Ei jostain vanhasta S24 ketjusta löydy vastauksia. Varmimmin saat miehen kunnioituksen kun harrastat seksiä seurustelusuhteessa niinkuin täälläkin on jo todettu. Silloin ei ole panoksi leimautumisen vaaraa.
Jätä tuollainen pelle, joka ei osaa kunnioittaa naisia.
Niin jätänkin. Kiitos
Asia ei muutu miestä vaihtamalla,tiedoksi.
Höpö höpö. eihän tuollaisia lapsellisia miehiä ole kuin teini-ikäisissä ja henkisesti teini-ikäisissä.
ikävä juttu,
yleensä tuollaisen tavan vaihtaa parempaan.
Näytä mulle mies joka kunnioittaa hoitoaan niin näytän sulle oikean pääsiäisnoidan ;-))
Miehet arvostaa vakituisia kumppaneitaan ja niin varmaan naisetkin. Muut on hetken hupia.
Eiköhän tuossa ollut vakituinen kumppani kyseessä. valituisen kumppanin kanssa harrastetaan seksiä vakituisesti.
Jos ne seurustelee ja mies käyttäytyy lapsellisesti ei muuta kuin vaihtoon.
Olen jo yrittänytkin vaihtoa viattomilla syrjähypyilläni,
enkä yhden panon jälkeen kelpaakaan toista kertaa sänkyyn,
Mikähän minussa on vikana?
Tuskin olet ap.
.
"Sitä saa mitä tilaaaaa!!!11!!11!!1!!"
har!11
.
Kuulostaa lapselliselle, keskenkasvuiselle pojalle joka vielä leikkii pippelillään ja ihmisillä. Sen sijaan että osaisi rakastaa ja kunnioittaa. Suosittelen etsimään fiksumpaa seuraa.
Älä rupea kenenkään hoidoksi jos haluat kunnioitusta.
Mikäs ero on hoidolla ja seurustelulla?
ap: " Mikä siinä on että miehen on niin vaikeaa kunnioittaa naista, joka haluaa myös seksiä?"
Seksi kuuluu seurusteluun ja ap. mielestään seurustelee.
Ei se siltä vaikuttanut vaan pelkältä panosuhteelta missä naisen on turha vinkua kunnioitusta, jos sellaiseen suostuu.
"Myös seksiä"
Miehenkaverit käyttäyvät typerästi vain, koska miehesi on osoittanut, ettei kunnioita sinua. Eli miehen syy, vaihtoon vain.
Miestä ahdistaa seksuaalisuutesi.
Mahdollisesti bi/homo?
kunnioitusta mulkun kipeällä ämmälle. buhahhahahah!
Kaksi pysyvässä suhteessa olevaa : exmex ja goldstar neuvovat oikein; tuollainen mies ei ole kelvollinen pitkään suhteeseen.
Taidatte olla aika nuoria? Kyllä seksi kuuluu parisuhteeseen, ja ainakin itse panin ennen seurustelua, koska se on niin tärkeä osa suhdetta. Nautin seksistä todellakin ja haluan sitä joka päivä. Olen nainen 25-vuotias, eka kerta 16 vuotiaana, 18-20 vuotiaana oli muutamia vakiopanoja ja nykyinen löytyi baarista ja seksisuhteen kautta huomattiin että pidetään toisistamme.
Miehesi kuulostaa joltakin 15-18 vuotiaalta jolle seksi on vielä uusi juttu ja "saaminen" jotenkin erikoista. Sinä taas kuulostat henkisesti paljon tuota poikaa vanhemmalta, suosittelen vaihtamaan. Jos ei kunnioita alussa niin ei sitten myöhemminkään.
Ps. olen ehkä seksuaalisempi kuin naiset yleensä, mutta en todellakaan häpeä sitä, vaan nautin siitä että olen saanut intohimoisen luonteen ja olen todella avoin myös seksuaalisesti. Myös aiemmat vakiopartnerit kyllä arvostivat tätä ja teimme muutakin hauskaa yhdessä. Muutama heistä halusi jopa seurustella tällaisen "lorton" kanssa :D
Ylpeä lortto, mahtavaa ;D
siinä hyvä esimerkki naisesta jota ei voi kunnioittaa. panna voi jos kiinnostaa ;-)
Kiitos kommenteista.
Kävi ilmi että miehellä on ollut useampi nainen samaan aikaan kierrossa. Samoin tämän miehen seurustelevat kaverit harrastavat pettämistä näköjään tuosta vaan. Olen järkyttynyt.
Ja minä olin se "lortto"? Miehen logiikka.....
itse ruokit rappio kulttuuria
sitä saa mitä tilas
Haahhaahaa! Kuika muka ruokin rappiokulttuuria? Oikein hyvin olen mielestäni miestä kohdellut.
jos jakelee tavaraansa vaikka ei seurustele,voi käydä noin. turha itkeä perään