Aloitan au pairina Saksassa kesäkuusta alkaen. Onko muita au paireja, opiskelijoita tai työssäkäyviä suomalaisia(!) samaan aikaan Saksassa? Olisi kiva löytää seuraa! :-)
Jätäthän sähköpostisi!
Au pair seuraa Saksassa kesäkuusta alkaen
10
140
Vastaukset
- isa2
Moi! Mä oon menossa aupariksi saksaan kesä-heinäkuuksi. Laita mulle viestiä :)
[email protected] - brezel
Moikka! Mä aupparoin tällä hetkellä Stuttgartin alueella. Minne päin saksaa oot lähtemässä?
- saksa
Heippa, Würzburgin lähellä, Etelä-Saksassa! :-)
- Brezel
Saksa, ei wurzburg ole mitenkään mahottoman kaukana stuttgartista.
Entäs isa2 minne sä oot suuntaamassa? :)- saksa
Brezel, Eipä niin, ja äkkiäkö sitä esim. viikonloppusin matkustaa vähän pidemmälle! :-) Pääasia, että edes jostain päin Saksaa löytäis jonkun. Harva on just samaan aikaan samalla alueella!
- isa2
Brezel, mä oon menossa Offenburgiin, se onkin aika lähellä Stuttgartia! :)
- Brezel
Hei, jes!! Kiva ku tännepäin tulee uusia aupaireja!!!
Isa2, Offenburg on jo aikas lähellä Stuttgartii, ja lähellä Strasbourgia, jossa oli kävästä ;D- Brezel
siis joss olis kiva kävästä :D
- isa2
Brezel: Joo, mä oon kans ihan innoissani et se on nii lähellä ranskaa!! :) laita hei mulle sähköpostia niin on helpompi jutella? [email protected]
- Brezel
Sori, oon unohtanu laittaa tän, mutta mun sähköposti on [email protected] Sinne voi laittaa viestiä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1575765
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263564- 792492
- 372059
- 331852
- 421809
- 1041740
- 211616
- 271482
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!371388