Datanväärennös skandaali Australiassa laajenee

Ja aiheesta kirjoitetaan Theoretical and Applied Climatology tiedejulkaisussa.

http://hockeyschtick.blogspot.fi/2014/04/paper-finds-more-smoking-guns-of.html
565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täyttä roskaa taas kuten tavallista.

Mielenterveyseläkeläisen hikipedia-roskalinkkikokoelma alkaa olla nähty, olisiko mitään uutta?

Laita vaikka DELINGPOOLEA!

Äänestä

Väärennäs mikä väärennös.

Väärentäminen johtavassa ilmastotieteessä on normi, eivätkä ne edes
tiedä väärentämätöntä dataa olemassakaan, tai jos löytyykin, se syötetään
koirille ja poistetaan historian lehdiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Ja aiheesta kirjoitetaan Theoretical and Applied Climatology tiedejulkaisussa.

http://hockeyschtick.blogspot.fi/2014/04/paper-finds-more-smoking-guns-of.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu