Kärsittekö jalkakrampeista?
Minulla jalat kramppaa jo pelkästään yläkropan treenillä. Aamuisin herätessä riittää kun tekee kissavenytyksiä http://hs11.snstatic.fi/webkuva/sarjis/560/1349780449154?ts=818 niin pohkeet huutaa hoosiannaa. Ei auta monipuolinen ruokavalio eikä lisäravinteet.
Sama vaiva on tosin ollut jo pienestä saakka. Liekö liian olemattomat verisuonet jaloissa? Muuta kehoa kylmemmätkin ovat aina olleet.
Jalkakrampit vaivaa
10
314
Vastaukset
- kuigzy
Magnesiumia päivittäin. Auttoi minulle
Mulla auttoi veden juonnin lisääminen. Edelleen tulee kramppeja, jos jostain syystä on tullut juotua liian vähän. Eräs lääkäri mulle tosin sanoi, ettei niin pahaa nestehukkaa kovin helposti tule, että se kramppeja aiheuttaisi, mutta jostain syystä mulla se auttoi. Etenkin jos treenaa kovaa ja hikoilee paljon, täytyy myös muistaa juoda tarpeeksi.
Myös edelläkin jo mainittu magnesium on kuulemma auttanut monia.- alottelija
Alotin ite salilla käynnin n. kuukausi sitten ja kärsin samoista ongelmista sekä lihasten jumista. Herkän ihon takia geelit ei soveltunu mulle joten kokeilin relaxanttia ja kyllä se tuntu helpottavan yllättävänki paljon.
Tota veden juontia pitäs itelläki kans kokeilla - juupajee
Itelläkin on tosi pahoja suonenvetoja varsinkin jaloissa, saa öisinkin hyppiä pitkin asuntoa kun heräilee suonenvetoihin.
Ainut mikä auttaa on juuri että juo tarpeeksi nesteyttäviä nesteitä ja minulla parhaiten magnesium tableteista on toimineet ZMA tabletit joita otan yhen ennen nukkumaanmenoa. - siinä ne
riittävä vesi 2-3 litraa
m
magnesium sitraattia
puhdistamaton merisuola
venyttelyä- apuhelposti
Epsom suola jalkakylpy sekä riittävästi nestettä. Siinä apu.
- kotikonstit
vesi
merisuola
magnesium
vemyttely
lepo
http://personal.inet.fi/koti/remeli/kalsium.htm#magnesium
jos ei auta, niin lääkärille- Anonyymi
No ei se lääkärikään auta
- Aina syytä lähteä
Tallinnaan !
http://www.tallinn.ee/eng/Public-transport-timetables
...Taltsukeikalla ostin kilon pussin magnesiumkiteitä, joita liuotan jalkakylpyveteen. Terveysmessuilla sitä kokeilin ja tietenkin etsin Taltsun apteekista halvempaan hintaan.... "
http://www.iidnemagneesium.eu
Kirjutage, kuidas soovite kauba eest maksta? Kas arvega või sularahas?
Ja kuidas soovite pakki kätte saada? Kas postiautomaati, postkontorisse nõudmiseni (Itella või Post24 - tasu 3€) või tulete ise järele Kari 5 Tallinn (palun kindlasti ette helistada 372 53063325 )
http://www.tourism.tallinn.ee/est/kaart
Mistä on kyse !
http://www.ancientmagnesium.nl/
http://www.allergiakauppa.fi/tuote/magnesium-hiutaleet-750g-water--salt/000861/
öljynä
https://apteek.apotheka.ee/search?q=MAGNEESIUM ÕLI - SPRAY
Kun siellä tramppaa - jalat kramppaa - pieni lihasryhmä
Pohkeet ja jalkapöydät rasittuvat helposti, kun on raskas yläkroppa ja treenaa kovaa. Hierontaa ja venyttelyä yms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3365351Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222707Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841885Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141581
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181543seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241464Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413