Meneekö syksypöljällä noin heikosti että pitää yrittää taloudessa päteä toistelemalla fraaseja ja puolitotuuksia tajuamatta alasta mitään "" http://www.hs.fi/tiede/Talouspolitiikkamme perustuu uskomuksiin/a1399172137414 "? Sanotaan että suutari pysyköön lestissään joten räsäsenäijän typerämpipoju keskittyköön tukan pörhöttämiseen ja tietämättömyytensä ja osaamattomuutensa hyväksymiseen.
söksö rösönen on häpeäksi maallemme tolloudellaan joten toivottavasti nigerian Boko Haram ryöstää söksöpässin ja myy sen jollekkin maaorjaksi.
söksö rösönen on häpeäksi maallemme tolloudellaan joten toivottavasti nigerian Boko Haram ryöstää söksöpässin ja myy sen jollekkin maaorjaksi.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mistä kaltaisiasi vähäpoikia sikiää. Ryömi nyt vaan takaisin saman kiven alle, josta möngit esiin. Aivoripulisi tuotettan täällä ei kaipaa kukaan.
Eikö olekin jo omasta mielestäsikin säälittävää, että sinä onneton pelle tilität täällä yökaudet turhautumistasi omaan kyvyttömyyteesi ja projisoit sitä kyvyttömyyttäsi eturivin tiedemiehiin? Tiedäthän alennustilasi itsekin, etkös vain? Tuossa aikaisemminhan oikein huhuilit iltaviesteissäsi että eikö kukaan huomaa. Olet säälittävä trollinruipelo, yksinäinen ja surullinen hyypiö. Ei normaalin, normaalisti elämässään ja ihmissuhteissaan menestyneen kertakaikkiaan tarvitse harrastaa tuollaista säälittävää ripulointia kuin mitä sinä teet. Se kertookin kaiken alennustilastasi maailmassa ja ihmissuhteissa. Ja joo, tottakai sinulla on vastauksena tähän viestiin keksittyjä omaisuuksia, hauista ja tyttöystäviä vaikka kuinka paljon, kuten teillä onnettomilla nettipeeloilla aina...
Skömypelle wrote:
>Sanotaan että suutari pysyköön lestissään ...>
Eikö tiedemies saisi sanoa mielipidettään talousasioista?
Heh !
Heh !
Heh !
Heh !
>
Ajatteletko, että ko. nuorella huippututkijalla ei olisi edes ihmisarvoa vai miksi pitää pienellä kirjoittaa ? Vaikuttaisi aika reippaasti siltä, että olet kateellinen hänelle. Onhan hänellä tietysti jo suuri määrä tieteellisiä artikkeleja (joita Sinulla ei käsittääkseni ole yhtään), että kyllähän sitä alemmuuskompleksista kärsivä vajakki voi vaikka kateelliseksi tullakin. Mutta niinhän sitä sanotaan, että kateus ansaitaan.
>
Mikäli itse noudattaisit sanontaa "suutari pysyköön lestissään", niin et kirjoittelisi tiedepalstalle ollenkaan kun et asiasta mitään tajua. Pysy nyt nöösipoika siellä pornosivuilla vaan runkkaamassa ja jatka hyvin alkanutta neljän vuoden häpeälomaasi, idiootti.
Nuoruus on suhteellista. Syksyllä ensimäinen numero on jo nelonen, vaikka naamasta päätellen ei uskoisi.
En osaa sanoa hänen pätevyydestään kansainvälisessä vertailussa, mutta ainakin Suomessa hän on eturivin tutkijoita. Myös hänen yleisöluentonsa ovat aivan parhaaasta päästä. Stetsonia nostan.
Näillä palstoilla on kateellisia vajakkeja, jotka purkavat omia epäonnistumisiaan julkisuuden tiedemiehiin. Olisivat itse käyneet koulunsa.
>
Kyllä nelikymppinen tutkija on vielä kohtalaisen nuori näissä kekkereissä.
>
Ainakin omalla alallaan. Ja tosiaan, onhan hän ollut Cernissäkin töissä, joten kyllä hänellä on sanasensa sanottavana kansainvälisessäkin vertailussa - vaikka ei varmasti ainakaan tuolla iällä vielä olekaan mikään gurujen guru.
>
Varmasti. Itse en ole kaveria koskaan tavannut.
>
Niinpä. Tuo parkuminen on oikeasti melko vitun säälittävää.
Itse olen päässyt kuulemaan kolmea Syksyn pitämää yleisöluentoa ja Tampereen Metson Nobel-luennon yhteydessä pääsin kysäisemään ihan naamakkain (luennon jälkeen huusissa), että vastaako hän blogissaan, jossa oli luentoa mainostanut, kysymyksiin päivän luentonsa aiheesta.
Lupasi vastata ja vastasi. Luennon jälkeen kun kyselyaika loppui surkeasti kesken.
Seuraan kyseisen kaiffarin blogikirjoittelua URSA:n sivustolla. Koskaan ei ole jättänyt asialliseen kysymykseen vastaamatta, vaikka Mr IkuinenRakkaus muuta vättääkin.
Hölmöläisurpot täällä taas sönkkäävät. Kyse oli siitä että söksön olisi viisaampaa pitää leipäläpi supussa asioista joista ei mitään tajua vai onko söksö miljonääri vai loisiiko valtion rahoilla mokomakin runttapieru.
Täällä joku ilmoitti että onhan söksö ollut Cernissäkin töissä. Juu on mutta siellä on töissä mm paljon siivoajia ja likaviemärien avaajiakin.
söksö on turhakesössötystä suoltava paviaani joka leikkii jotain suurta tiedemiestä tukkaluukillaan.
Minä ja moni muu tällä palstalla arvostamme söksöä aamupierun verran.
Eikö söksö häpeä talousavauksistaan ? Olen sitä mieltä että talousneuvoja ei kannata perseaukisten jaella ja perseaukinen söksö on tieteenkin alalla toistaen muiden mantroja
Eikö olekin jo omasta mielestäsikin säälittävää, että sinä onneton pelle tilität täällä yökaudet turhautumistasi omaan kyvyttömyyteesi ja projisoit sitä kyvyttömyyttäsi eturivin tiedemiehiin? Tiedäthän alennustilasi itsekin, etkös vain? Tuossa aikaisemminhan oikein huhuilit iltaviesteissäsi että eikö kukaan huomaa. Olet säälittävä trollinruipelo, yksinäinen ja surullinen hyypiö. Ei normaalin, normaalisti elämässään ja ihmissuhteissaan menestyneen kertakaikkiaan tarvitse harrastaa tuollaista säälittävää ripulointia kuin mitä sinä teet. Se kertookin kaiken alennustilastasi maailmassa ja ihmissuhteissa. Ja joo, tottakai sinulla on vastauksena tähän viestiin keksittyjä omaisuuksia, hauista ja tyttöystäviä vaikka kuinka paljon, kuten teillä onnettomilla nettipeeloilla aina...
Jospa ryömisit takaisin saman kiven alle, josta palstalle putkahdit.
Sysky on Suomen eturivin tieteentekijöitä ja tieteen poularisoijana aivan huippua. Sinä olet henkisesti sairas vajakki, joka on vetänyt elämänsä viemäristä alas. Minä ja useimmat muut palstalla ovat juuri tätä mieltä.
>
No, pidä pääsi kiinni, niin ainakin yksi hölmöläinen vaikenee.
>
Mutta jos noudatat itse tätä esittämääsi sääntöä, Sinun ei pitäisi kirjoittaa yhtäkään viestiä palstalle, jossa käsitellään tiedettä. Pidä siis tuo ripuliläpesi kiinni. Olit jo hyvässä alussa kun pistin Sinut neljäksi vuodeksi niin kyykkyyn, ettet kehdannut naamaasi näyttää täällä sinä aikana. Jatka vaan samaa häpeälomaa.
>
Tosin hän oli tutkijana siellä - ja luonnollisesti julkaisi saamistaan tuloksista useita tieteellisiä artikkeleja (joita tuskin olet yhtäkään lukenut). Sinulla ei muistaakseni ole yhtäkään tieteellistä artikkelia julkaistu vai mitä ?
>
Tottakai se palstavajakkeja vituttaa, että hän on yksi hahmo, joka myös popularisoi tiedettä. Palstavajakit eivät nimittäin lue tiedettä. Pelkästään populaareja tarinoita siitä. Näin kaltaisesi idiootit eivät oikein edes voi olla kateellisia tieteellisestä työstä (koska se on niin kaukana ymmärryksesi yläpuolella), niin sitten täytyy olla kateellinen ihmiselle, joka sitä popularisoi. Vitun säälittäväähän tuollainen harrastamasi vähämielisyys tietenkin on.
>
[Jaa siis kuka muu ei arvosta ? Savorinenko ? No, sovitte toki oikein hyvin samaan sarjaan Jukan kanssa.]
Kuitenkin hänellä on meriittejä tieteessä. Sinulla ei ole. On hän siis tieteen piirissä melko vitusti arvostetumpi tyyppi kuin Sinä tulet ikinä olemaan. Sinähän olet ihan pyöreä nolla tieteessä (eikä oikein muistakaan aloista ole näyttöä).
Olet siis vitun säälittävä vinkuja, jolla ei ole mitään näyttöä osaamisesta, mutta pillitystä kuuluu kun olet niin vitun kateellinen niille, joilla osaamista on.
>
Etkö Sinä häpeä itseäsi ?
Ai niin, häpesithän Sinä silmät päästäsi neljä vuotta. Ei se tosin ole vieläkään ohi: olet edelleen säälittävä nettirunkkari, joka on kyykytetty tälläkin palstalla täydellisesti.
HAH HAH !