Tällä palstalla tunnutaan olevan hyvinkin eri mieltä atmien tarkasta määrittelystä. Voitaisiinko vihdoinkin päästä yhteiseen konsenukseen ainakin jos tarkastellaan atmeja puhtaasti pillunsaannin todennäköisyysnäkökulmasta? Se palvelisi mielestäni tämän palstan yleistä etua.
Eli ATM määrittelyt seuraaville atmeille mitä tulee pillunsaantiin:
HC-ATM, ATM, YATM, AKTM, KTM, YKTM, AYTM, KYTM, YTM
ja näin :)
Eli ATM määrittelyt seuraaville atmeille mitä tulee pillunsaantiin:
HC-ATM, ATM, YATM, AKTM, KTM, YKTM, AYTM, KYTM, YTM
ja näin :)
Vastaukset 14
Vanhimmat
Pieni lisäys: ensiksi pitäisi kyllä päättää "viralliset" ali-atmit (joista pidetään sitten kiinni), toi e.m lista ei kyllä näytä ihan kaiken kattavalta nyt kun katson sitä tarkemmin..
ATM=ei saa pillua
KTM=saa tavispillua
YTM=saa laatupillua
Totuus on yksinkertainen, asiaa ei kannata turhaan monimutkaistaa..
ätmi=ei saa pillua
ytmi=saa pillua
ATM = ei ole ikinä saanut
KTM = on saanut ainakin kerran
YTM = pesää tulee parhaina päivinä ovista ja ikkunoista
ATM= alemman tason mies = Ei kysyntää naisilta
eli ihan sama vaikka olis ollut sitä ennen miljoona naista, sen hetkinen taso ei kelpaa naisille.
KTM= keski tason mies = jonkin verran kysyntää naisien keskuudessa
jne...
Muuten hyvä, mutta mielestäni miehen historialla on vaikutusta.
Ajatellaan, että kelpo naistenmies ruhjoutuu onnettomuuden seurauksena rujoksi. Mielestäni on vaikea mieltää AT-mieheksi joku joka on edellisenä päivänä peuhannut sängyssä kaunoluistelijoiden maajoukkueen kanssa.
No ei ehkä edellisenä päivänä voida noin sanoa, mutta jos mies jolla on ollut 100 naista ennen on ollut 10vuotta sinkkuna ilman yhtään kontaktia naisten keskuudessa on se ihan yhtä ATM kuin muutkin, tai jos entinen KTM ja ATM pistää deitti-ilmoituksen ja molemmilla on vuoden sisässä 0 vastausta tai yhteyden ottoa ihan samalla tasolla he minusta ovat.
Onko siis esimerkiksi jokainen pappa ATM?
Onkohan Sean Connery (ikää reilusti yli 80) saanut milloin viimeksi? Noh, ehkä siitä ei ole kauan.
Niin no tuskin kenenkään markkinataso on enää kovin korkea parisuhdemarkkinoilla 80 , vai olisitko itse kiinnostunut 80 naisesta, tietysti rahallisen omaisuuden takia saattais vielä olla kysyntää tosi vanhoille.
Tämä onkin mielenkiintoinen juttu.
Miehen taso ei yleensä laske ikääntymisen myötä samalla tavoin kuin naisten.
YTM = Korkkaa puhtaat teininaiset omistukseensa
ATM = Nuolee ex-panojen spermat vaimonsa huoranvitusta
ATM = termi, jolla sosiaalisesti vähempitaitoiset miehet kuvailevat itseään
YTM = sosiaalisesti alempitaitoisten miesten fantasiakuva muista miehistä
Totta.
Tuskin yksikään YTM tietää olevansa YTM.
Ei ehkä käytä tuota nimitystä, mutta kyllä pillusankarit tietää olevansa pillusankareita.