MOL sivuilla oli johtajan paikka haussa . Kovin tuntuu tuuliselta paikalta ko miehet ei pysy siellä , mikähän siellä mättää ?
Enontekiön Sähkö
Hanhu
24673
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ovat olleet vissiin liian raittiita...
Minä haen virkaan
Kyllä tämä kunta on sekasorron partaalla.
Kuule sinun töpselin kyvyt ei riitä siihen virkaan pysy vaan oman töpselin hieromisessa
töpselikärsä taas palannu lomalta
Eivätkhä ole tulleet pieksetyksi karaokebaarissakaan?!!! , )
mikä täällä nyt on taas niin sekasorron parthalla. Käykääppä välillä vaikka naapuri kunnissa älkäkkä kattoko pelkästhän vain siitä omasta ikkunasta ulos.
Muttako oman kunnan asiat koskettaa , kiinnostaa ei niitä sieltä vieropalkisilta löyvvy.
Miten kunta niin jämerässä ohjauksessa voi olla sekasorron partaalla?
Kun eskelisentuoma lähtee saatuaan töitä etelästä niin ei siinä mitään sekasortoa ole. Mitä täällä taas itketään?
Oliskhaan mäkelän tautia , ei nauti hallituksen luottamusta. (ellikkä ajattellee omilla aivoilla eikä kysy mithäänsanomattoman hallituksen mielipiettä) ja saapi tästä syysstä luottamuspulan
Eikö se edellinen johtaja joka erotettiin vuosi sitten savustettu samasta syystä ulos.
Ei sole poka mikhään vika, että hallitus ei vieläkhään löytäny toimitusjohtajaksi henkilöä, jolle olis tehty lopotomia leikkaus. Ei niitä senthään joka paikassa semmosia ole jolla olis vielä pätevyyekki tuohon virkhaan.. Kyllä se seniili pj hommat hoitaa soon varma.
Pitäsivät laittaa semmosen hakemus ilmotuksen, että hakevat semmosta "kanan aivoa", jolla ei ole kasvattajaansa suurempi äo määrä, niin se saattas pysyä virassa siihen asti kunnes nykynen kukko laumoineen älytään omistajan toimesta (kunta) erottaa tai jää eläkkeelle.
Kunnastahan ei sellaista ymmärrystä löyvvy .
Jokhaan johtaja on löytyny
Pitää aika ihme henkilö olla joka siinä paikassa jaksaa olla . Työmiehet on kylän pahimpia juoruakkoja ja työpinnareita. Anteeksi jos joku vetää herneen nenään mutta näin se vain on . Vieläkhän se kökkönen alkais johtajaksi .
Kärnä johtoon takaisin
Löytyskö leppäjärvestä johtajan saaphaat täyttävää `?
Nyt on pätevä hakija JEEEEEEE
No kuka ?
"Olen huolissani siitä, että moni ei enää uskalla näyttää omaa arkeaan tai kertoa siitä, koska vastareaktiot ovat tulleet äärettömän voimakkaaksi" kirjoittaa nyt entinen Enontekiön kunnanjohtaja. Hänen aikanaan lähti moni, joka ei jaksanut kinata loputtomasti. Kapiainen, joka "on saanut taistelukoulutuksen ei hellitä ikänä".
Sähköyhtiön metkut taitaa johtua ihan sisäpiiristä.
Jäi eläkkeelle kummaa hommaa kun otetaan vanha ihminen töihin siinä tulos