MITEN SAADA TOFFEESTA KIILTÄVÄÄ ?

Aina kun teen toffeeta, siitä tulee sakeaa ja sokerimaista.. Mikä meni vikaan ?
Olen tehnyt ohjeella 2dl kermaa ja 2dl sokeria ja 1 rkl voita.
Vinkkejä kaivataan!
-KIITOS-
3149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sitä ei saa sekoittaa kiehumisen aikana

Äänestä

hitaampi lämmitys

Äänestä

Vähän enemmän voita, sekoita aluksi, älä keskivaiheilla= sokeri haluaa kiteytyä, sekoita lopuksi.

Tunnustan itse vispaavani kuin hullu, vispilällä ja tulee 99 % ok.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heeelp kirjoitti:

Aina kun teen toffeeta, siitä tulee sakeaa ja sokerimaista.. Mikä meni vikaan ?
Olen tehnyt ohjeella 2dl kermaa ja 2dl sokeria ja 1 rkl voita.
Vinkkejä kaivataan!
-KIITOS-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu