Itämeri jäätön

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mistäköhän ilmastopoliittinen ilmastoportaali lienyt naarannut jäätietonsa
kun johtavin alan asiantuntija eli NSIDC todistaa selkeästi jäätien Eestiin olevan vielä ajokunnossa ja Riianlahden umpijäässä.

Lisäksi on runsaasti ajojäitä Tukholman edustalla ja Perämerellä.

http://nsidc.org/arcticseaicenews/

Äänestä
  • Miksi sinulla reppana ei ole mitään muuta elämää kuin tuo idioottimainen hörhöilysi tällä palstalla lähes 24/7/365?

    Äänestä



  • Sähköteurastaja kirjoitti:

    Aivan selvästi näkyy Ruotsin suurien järvien, oliko ne "Värnern et Vättern"
    olevan umpijäässä, sekä Turku - Ruotsi välin olevan potkukelkkakunnossa.

    Katsokaa vaikka itse. Ne vihreät jutut on maata ja siniset on jäätä. Atlantille asti ulottuu jäitä. Ihan pohjoisessa jotain pilviä näkyy.

    Äänestä

Kumpi on luotettavampi, poliitikkojen portaali vai tieteellinen laitos NSIDC?

Onko tavja halosesta tullut vuorostaan maailman johtavin ilmasto ja jäätutkija?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kesä alkanut kirjoitti:

http://www.itameriportaali.fi/html/icef/icemap_c.pdf

Kuukautta normaalia aikaisemmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu