Ks. http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288690042601.html
Ehdottaisin suomalaisen kulttuurinvaihtoretkikunnan lähettämistä saarelle.
Retkikuntaan tulisivat mukaan ainakin Arman, Ville Haapasalo ja Sini Saarela. Näillä kun on tunnetusti ollut taipumusta tunkeutua erikoisiin paikkoihin.
Osoitukseksi retkikunnan rauhanomaisista aikeista voitaisiin saarelle rantauduttaessa heiluttaa valkoista lippua. Siltä varalta, etteivät saarelaiset (pienellä alkukirjaimella) ymmärtäisi valkoisen lipun merkitystä (ja pakottavaa tarvettaan kulttuurinvaihtoon) ehdotan, että lippuun olisi taivaansinisellä värillä piirretty myös mahdollisimman suuri antiikin aikaisen kidutusvälineen kuva.
Vielä löytyy tutkimattomia alueita - North Sentinel Island
3
197
Vastaukset
- Hui Zinga
Kyllähän tuolta politiikan puolelta löytyisi paljonkin hyviä ehdokkaita retkikuntaan liitettäväksi.
Ja siltä varalta, etteivät neuvottelut 'villien' kanssa sujuisi ihan toivotulla tavalla, voitaisiin retkikuntaan valita joku joutava hyvässä lihassa oleva kauppa- ja talouspuolen ihminen ihan vaan tarvittaessa 'pataan laitettavaksi'.- Weight Gainer
Mutta juuri tätä tarkoitusta vartenhan 'retkikunnan johtajiksi' ovat kaikessa hiljaisuudessa tulleet nimitetyiksi Jyrki Katainen ja Jutta Urpilainen, jotka ovatkin jo astuneet sivuun Suomen sisäpolitiikan johtotehtävistä. Vähän he ovat kyllä näissä aikaisemmissa tehtävissään 'riutuneet', josta syystä heitä on yritetty saada vakuuttumaan siitä, että he tarvitsevat lisää massaa 'auktoriteetin lisäämiseksi' saaren heimolaisten keskuudessa.
- 1+1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 47654
- 36623
- 47623
- 30611
- 40595
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34567- 50560
- 37496