Kertokaa joku paleontologiaa opiskeleva ystävällisesti jotain siitä, millaista opiskelu on teidän mielestänne ollut? Harkitsen vakavasti alaa :)
Paleontologian opiskelu
1
200
Vastaukset
- Villafrancha
Kyllä joo, kannattaa alkaa opiskeleen paleontologiaa Suomessa. Toivottavasti sulla on varakkaat vanhemmat, jotka pian sitten perit, jotta saat rahaa elämiseen. Näinhän se oli Björn Kurtenilla aikoinaan. Ainoalla kansainvälisesti tunnetulla Paleontologillamme. Aikoinaan 80-luvulla jäin itsekkin Villafranchianin lumoihin ja olin järkyttynyt Kurtenin yllättävästä pois menosta -88.
Kurtenin sanoin: V.. oli kadotettu paratiisi. Tarkoitti isojen eläinlajien rikkautta aikana, jolloin Homo-ihmisistä asioita sotkemassa ei vielä ollut mitään tietoa.
Oi sitä aikaa kun Nilssonin The Pleistocene tuli ahmittua tenttiin viikossa. Yöt meni unia nähdessä Mastodonttien, Aronorsujen ja mitä erilaisimpien kissaeläinten parissa.
Ei ole Arctotherium angustidensin voittanutta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1662120Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3111803- 931587
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois821258Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671170
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73986Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972