Kertokaa kokemuksianne. :-)
Itse pidän tätä tuotetta erinomaisena piristeenä aivotoiminnalle.
Itse pidän tätä tuotetta erinomaisena piristeenä aivotoiminnalle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei täällä moisista sovi keskustella, tämähän on LÄÄKEtiedepalsta, LÄÄKEtiede MÄÄRÄÄ LÄÄKKEITÄ, siis semmoisia molekyylejä joita megayhtiöt voivat patentoida ja täten tienata niillä tähtitieteellisesti yksinoikeudella.
Ja vielä piriste aivotoiminnalle! Hui! Terveellä ihmisellä, kauheaa! Ihmisten pitää olla piristämättä aivotoimintojaan millään reseptittömällä omin päin (=ilman tärkeän kaikkitietävän valkotakin hyväksyntää), jotta vanhemmiten aivot on sen verran sökönä, että tarvitaan LÄÄÄÄÄKKEITÄ!
Ravitsemus, ravinteet jne. ja niiden vaikutukset terveyteen ja hyvinvointiin, sellaisista ollaan ihan hyshys, niin LÄÄKEtieteellisessä kuin täälläkin.
Mitä mieltä "Seuraava potilas" on kahvista? Sekin piristää aivotoimintaa.
Masennusta ja univaikeuksia voi hoitaa serotoniinin esiasteella, 5- hydroksitryptofaanilla, 5-HTP:llä, joka ei tee mitään väkisin, mutta helpottaa serotoniinin tuottoa ja auttaa masennuksen hallinnassa. 5-Hydroksitryptofaania myydään Suomessa ja ympäri maailmaa reseptivapaasti luontaistuotekaupoissa lisäravinteena masennuksen hoitoon, ruokahalua vähentämään ja unilääkkeeksi. Sitä markkinoidaan myös vakavan masennuksen hoitoon Euroopassa mm. tuotenimillä Cincofarm, Levothym, Levotonine, Oxyfan, Telesol, Tript-OH, ja Triptum. Useat kliiniset lumelääke-kontrolloidut kaksoissokkotutkimukset ovat osoittaneet 5-HTP:n tehokkaaksi masennuksen hoidossa.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/laakkeet.htm