Siittäjä-paska valittaa, kun vankilassa ei voi viettää

http://www.hs.fi/elama/Vankilassa istuva isä kritisoi Vierailulle tulevat lapset syynätään tylysti/a1401249425336
3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin. Ehkä kriminaali-isukin itse olisi pitänyt ennen tekojaan miettiä että miten se vaikuttaa lapsiin kun joutuvat vierailemaan vankilassa.

Tai kriminaali-isukin naisen olisi syytä ajatella että tarviiko lasten edes tuollaista isää päästä tapaamaan.

Tai tarkalleen ottaen sen naisen olisi pitänyt ajatella jo alunperin että antaako tuollaisen kriminaali jännäjyystäjän paukauttaa itsensä paksuksi.

Tollaiset parantumattomat elämäntapa kriminaalit pitäis vaan laittaa loppuelämäkseen pakkotyöhön johonkin. Tekemään jotain hyödyllistä yhteiskunnan eteen eikä vaan loisimaan, varastamaan ja paskomaan jokaiseen yhteiskunnan nurkkaan.
Vaihtoehtoisesti kuolemanrangaistus käyttöön niin eivät ainakaan tuhlaa enempää yhteiskunnan resursseja ja syö yhteiskunnan leipää.

Nykyään ei kyllä jaksa enää lukea mitään tuollaista paskaa valitusta joiltain kriminaaleilta. Pääsevät ihan liian helpolla jo nyt muutenkin.

Äänestä
  • Ai niin... Ja vankilakierteessä oleville pakkokastraatio tietysti. Etteivät vahingossakaan millään vankila-lomalla laita naisia paksuksi, kun eivät malta pitää pippeliään piilossa kuitenkaan.

    Pallien pois leikkaaminen muutenkin poistais väkivaltarikollisilta tehokkaasti sitä testosteronia ja miehistä uhoa.

    Äänestä

"Jokaiselle pitää antaa uusi mahdollisuus."

Tuo jännä-ähkijähän on jo saanut ties kuinka monta mahdollisuutta. Tappaa se pitäisi jo viimein, niin kuin on itsekin tappanut ties kuinka monta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perhe-elämää kirjoitti:

http://www.hs.fi/elama/Vankilassa istuva isä kritisoi Vierailulle tulevat lapset syynätään tylysti/a1401249425336

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu