18 vuotta täyttänyt neitsyt on harvinaisuus

Niitä laillisen ikäisiä neitsyitä oli muinoin viime vuosituhannella. Tässä uusin kuva ehjästä neitsyestä http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Corset1908_184Fig87.png

Uudempaa kuvaa lienee nykyään mahdoton saada.
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuvattu viimeksi 1908. Ei ole ihan eilen.

Äänestä

Tuollaista kuvaa on nykyään harvinaisen vaikea ottaa.
- Alle 18v:stä jos ottaa niin se on lapsipornoa ja joutuu linnaan.
- Yli 18v:stä jos ottaa, niin eipä se olekaan neitsyt.

Ehkä riittävä kuvauspalkkio voisi houkuttaa jonkun neitsyen auttamaan tuon kuvan päivittämisessä värilliseksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kumartukaamme kirjoitti:

Niitä laillisen ikäisiä neitsyitä oli muinoin viime vuosituhannella. Tässä uusin kuva ehjästä neitsyestä http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Corset1908_184Fig87.png

Uudempaa kuvaa lienee nykyään mahdoton saada.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu