Laihdutus

Löllerö

Olen nyt viidettä päivää laihdutuskuurilla hyvin tuloksin. Tänään tuli hirveä morkkis kun kävin ystäväni synttäreillä ja sielä oli kakkua sun muuta herkkua. Sorruin sitten itsekin maistelemaan näitä ja kotiin päästyäni juoksin suoraan vessaan oksentamaan. Onko muut kokenut tälläistä laihduttaessaan? Minua nyt vähän hämmentää koska nyt oloni on hyvä ja morkkis poissa. Mietittyttämään jäi kuitenkin että oksensinkohan kaikki pois ja tekisi mieli mennä vielä uudestaan.

2

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä viitsi ölleröidä

      Muuta elämäntapojasi PYSYVÄSTI terveellisemmiksi, äläkä ole laihdutuskuurilla!!!

      Tunnen suurta myötähäpeää puolestasi. Voiko noin tietämättömiä ihmisiä olla oikeasti olemassa vai oletko vain ääliöprovoaja?

    • eikannata

      Tuliko oksennus, kun söit liikaa herkkuja, vai oksennitko tahallasi? Jos tahallasi, en kyllä jatkaisi tuota..voi muodostua ongelmaksi pidemmän päälle. Sallit jonkin tietyn herkun, jota voit kylässä ottaa, mutta vain rajoitetun määrän; pieni pala kakkua ei haittaa. Näin morkkis pysyy poissa :)
      Niin ja itselläkin on ollut tuo sama homma, mutta se oli teininä, ja lopetin sen. Oksensin siis aina, kun söin jotain 'kiellettyä', eli karkkia tm. Parempi tapa tosiaan pitää syömiset hallinnassa etukäteen. Joskus oksentaminen toki auttaa, jos on oikeasti tullut 'vahingossa' syötyä aivan liikaa ja tästä määrästä johtuen huono olo. Voihan myös olla, että söit jotain, joka aiheutti pahan olon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      148
      11357
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8092
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5864
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      160
      4543
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      9
      4444
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4312
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      83
      4179
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3467
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3230
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1731
    Aihe