Laihdutus

Löllerö

Olen nyt viidettä päivää laihdutuskuurilla hyvin tuloksin. Tänään tuli hirveä morkkis kun kävin ystäväni synttäreillä ja sielä oli kakkua sun muuta herkkua. Sorruin sitten itsekin maistelemaan näitä ja kotiin päästyäni juoksin suoraan vessaan oksentamaan. Onko muut kokenut tälläistä laihduttaessaan? Minua nyt vähän hämmentää koska nyt oloni on hyvä ja morkkis poissa. Mietittyttämään jäi kuitenkin että oksensinkohan kaikki pois ja tekisi mieli mennä vielä uudestaan.

2

126

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä viitsi ölleröidä

      Muuta elämäntapojasi PYSYVÄSTI terveellisemmiksi, äläkä ole laihdutuskuurilla!!!

      Tunnen suurta myötähäpeää puolestasi. Voiko noin tietämättömiä ihmisiä olla oikeasti olemassa vai oletko vain ääliöprovoaja?

    • eikannata

      Tuliko oksennus, kun söit liikaa herkkuja, vai oksennitko tahallasi? Jos tahallasi, en kyllä jatkaisi tuota..voi muodostua ongelmaksi pidemmän päälle. Sallit jonkin tietyn herkun, jota voit kylässä ottaa, mutta vain rajoitetun määrän; pieni pala kakkua ei haittaa. Näin morkkis pysyy poissa :)
      Niin ja itselläkin on ollut tuo sama homma, mutta se oli teininä, ja lopetin sen. Oksensin siis aina, kun söin jotain 'kiellettyä', eli karkkia tm. Parempi tapa tosiaan pitää syömiset hallinnassa etukäteen. Joskus oksentaminen toki auttaa, jos on oikeasti tullut 'vahingossa' syötyä aivan liikaa ja tästä määrästä johtuen huono olo. Voihan myös olla, että söit jotain, joka aiheutti pahan olon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      145
      1125
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      1017
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      765
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      213
      758
    5. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      706
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      63
      705
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      696
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      612
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      588
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      57
      541
    Aihe