Reidet hankaa ??

Menen suoraan asiaan: Minulla on max 15 kg ylipaino josta olen saanut nyt pois pari kiloa joten kyllä tässä vielä hommia piisaa. Tämän hetken suurin ongelma on että minun reidet hankaa yhteen joten kävely ei välttämättä ole aina kovin mukavaa. Housut kuluvat kaikki puhki "haaran perästä" ja ihoa punoittaa ja kuumottaa. Haluaisinkin nyt täten kysyä että mikä olisi parhain,tehokkain,nopein ja mahdollisimman pitkä tehoisin tapa saada reidet kapeaksi ??
71461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aivan aluksi sanon, että voit käyttää pyöräilyshortseja vaatteiden alla, niin hankaus vähenee.
Harrasta aerobista liikuntaa (=pyöräily, juoksu, uinti jne.)
Ruokavalio ja säännöllisin väliajoin syöminen on myös tärkeää. Lihaskuntoliikkeistä sisäreisiin ja muutenkin reisiin (ja koko jalkoihin) kohdistuvia liikkeitä.
Älä kuitenkaan unohda treenata koko kroppaa.

Äänestä
  • Kiitos tuosta pyöräilyshortsi vinkistä : ) Ihan pakko kokeilla !!

    Ajattelin myös että olisiko siitä reisien väliin asennettavasta jumppa laitteesta mitään hyötyä ? Tarkoitan siis sitä sellaista V-kirjaminen mallista kapistusta jota puristellaan yhteen reisien avulla ??

    Äänestä

Et voi itse mitenkään vaikuttaa siihen, mistä rasva palaa, joten ainut keino pienentää reisiä on jatkaa laihduttamista. Lihaskuntoliikkeet (oikein tehtynä ja oikeanlaisella ruokavaliolla) kasvattavat lihasta rasvakerroksen alle, joten niiden tekemisestä ei ole hyötyä reisien pienentämisessä.

Äänestä

laita rasvaa tai talkkia reisiin. piste.

Äänestä

Pyöräilyshortsit tai juoksushortsit jotka ylettyvät polveen asti.
Vaiva poistuu samantien.

Itse en edes ole ylipainoinen, mutta silti on pakko käyttää tuollaisia sillä muuten ei pitkälle juosta ennenkuin sisäreidet on verillä.

Äänestä

Todennäköisesti uiminen voisi olla sinulle paras liikuntamuoto

Äänestä

Tuo pyöräilyshortsien tai juoksushortsien käyttö kuulostaa erittäin hyvältä jutulta : ) Täytyy ostaa sellaiset kun seuraavan kerran käyn kaupoilla. En ole voinut lenkkeillä koska reidet hankaa yhteen jo lyhyen matkan jälkeen ja jos pidemmänkin kävelyn on tehnyt niin reidet voi hankautua jopa vereslihalle..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mistä apu ???? kirjoitti:

Menen suoraan asiaan: Minulla on max 15 kg ylipaino josta olen saanut nyt pois pari kiloa joten kyllä tässä vielä hommia piisaa. Tämän hetken suurin ongelma on että minun reidet hankaa yhteen joten kävely ei välttämättä ole aina kovin mukavaa. Housut kuluvat kaikki puhki "haaran perästä" ja ihoa punoittaa ja kuumottaa. Haluaisinkin nyt täten kysyä että mikä olisi parhain,tehokkain,nopein ja mahdollisimman pitkä tehoisin tapa saada reidet kapeaksi ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu