Cittarissa oleva parturi

Kallis ja huono!
171258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ajatelkaa, leikkasivat mun 12-vuotiaan pitkän paksun tukan viiden sentin mittaisiksi pätkiksi. Olivat suositelleet lapselle ja kilttinä tyttönä suostui kaikkiin ehdotuksiin.

Äänestä
  • "Ajatelkaa, leikkasivat mun 12-vuotiaan pitkän paksun tukan viiden sentin mittaisiksi "
    Älä välitä. 12 vuoden kuluttua sulla on taas pitkä paksu tukka.
    Minulta leikkasivat 11 kuukauden pitkät hiukset, mutta olo on nyt kevyt, joskin hieman viileä.

    Äänestä

Mun takahiukset kynittiin rumasti, mutta tuttavani hiusten leikkuu oli tosi onnistunut. Eli riippuu varmaan leikkaajasta.

Äänestä
  • Eli eli eli, Kemissä on vaikeaa löytää kohtuuhintaista parturia. Kemissä ei ole riittävästi parturitoiminnasta kiinnostuneita. Eli eli eli, Helsingissä on halevemmat parturihinnat kuin Kemissä. Eli eli eli, ei kannata lähteä Helsinkiin parturiin vaan ostaa itse leikkauskone. Hyvän Philips-merkkisen leikkauskoneen saa ostettua 55 eurolla. Eli eli eli, kun leikkaa pari kertaa hiuksensa, koneen hinta on jo tienattu. Eli eli eli, hiusten leikkaaminen ei vaadi suurta taitoa, vaan omat hiuksensa pystyy leikkaamaan itsekin. Eli eli eli, jos perheessä on monta jäsentä, joku heistä voi erikoistuakin hiustenleikkaukseen, jolloin hiukset lähtevät tarkasti ja tulee hyvä lopputulos. Eli eli eli siitä vaan.

    Äänestä

Siellähän onkin pelkkiä lapsia nuo kampaaajat.....en menis vaikka maksettas.....

Äänestä
  • Kaikki me olemme joskus olleet aloittelijoita.

    Ei pidä lannistaa nuorta intoa.

    Äänestä

  • Enkä menisi minäkään,kiireisiä, syömään ja varsinkii kahvistelee,on aina pikkutreffit viel väliin hoidettava, tulee niitä hoidettavia ulkokylilt vielä,,,on nääs kokemusta,hah hah haa,,,

    Äänestä

niin keminmaassakin on parturi siinä väyläsalin vieressä,mutta juoruilevat.

Äänestä
  • Makuasioista ei voitane kiistellä,toinen tykkää eri asioista kuin toinen.Yhdyn ed.kirjoittajiin-->leikkaa itse hiuksesi niin voit haukkua vain itseäsi,säästyypähän ainakin rahat. Ja tyni89:juoruilu on kivaa,kokeile vaikka!

    Äänestä

  • hiuskammari kirjoitti:

    Makuasioista ei voitane kiistellä,toinen tykkää eri asioista kuin toinen.Yhdyn ed.kirjoittajiin-->leikkaa itse hiuksesi niin voit haukkua vain itseäsi,säästyypähän ainakin rahat. Ja tyni89:juoruilu on kivaa,kokeile vaikka!

    Uusimpien tutkimusten mukaan juoruilu on terveellistä.

    Äänestä

mulla se kampaaja otti pelkästä latvojen tasoituksesta 30€..

Äänestä
  • Ei latvojen tasoitus ihan helppoa ole. Jos nimittäin haluaa todella tasaiset.

    Äänestä

  • Ketjuliike, eivät itse päätä hintojansa... Kallis täällä, etelässä ei

    Äänestä

  • Minttunen124 kirjoitti:

    Ketjuliike, eivät itse päätä hintojansa... Kallis täällä, etelässä ei

    Niimpä niin, tämähän on tärkeää asiaa.

    Äänestä

  • Minttunen124 kirjoitti:

    Ketjuliike, eivät itse päätä hintojansa... Kallis täällä, etelässä ei

    Miten niin kallis täällä, etelässä ei? Saman arvoinen se euro (€) on täällä Kemissä kuin Helsingissäkin. Vai meinaatko et etelässä saa satasella enemmän kuin täällä?
    Pitää kyllä mennä sen verran etelämmäs, et maan nimi ja hallituskin puhuu eri kieltä kuin me, niin saattaa samalla rahalla saada paljonkin enemmän.
    Mutta se on varma, et täältä saa komean asunnon neljäsosa hintaan verrattuna etelän hintoihin.
    Käytännössä ollaan rikkaita verrattuna etelän väkeen, jää rahaa muuhunkin kuin asuntolainaan.

    Äänestä

  • Ahmed Khaheli kirjoitti:

    Miten niin kallis täällä, etelässä ei? Saman arvoinen se euro (€) on täällä Kemissä kuin Helsingissäkin. Vai meinaatko et etelässä saa satasella enemmän kuin täällä?
    Pitää kyllä mennä sen verran etelämmäs, et maan nimi ja hallituskin puhuu eri kieltä kuin me, niin saattaa samalla rahalla saada paljonkin enemmän.
    Mutta se on varma, et täältä saa komean asunnon neljäsosa hintaan verrattuna etelän hintoihin.
    Käytännössä ollaan rikkaita verrattuna etelän väkeen, jää rahaa muuhunkin kuin asuntolainaan.

    Etelässä kaikki kalliimpaa, myös kampaamopalvelut??

    Äänestä

  • Minttuli124 kirjoitti:

    Etelässä kaikki kalliimpaa, myös kampaamopalvelut??

    Kyllä näillä kampaamo,-ja muilla liikeketjuilla on samat hinnat kautta koko maan, aivan kuten Mustilla & Mirrillä, tai Koti Pizzalla. Yksityiset on asia erikseen?
    Siitähän vastauksessani edelliselle oli kyse.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Välttäkää kirjoitti:

Kallis ja huono!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu