Lidl'in myymässä "KANIA Chilijauhe"-purkin kyljessä varoitetaan "Älä lisää chilijauhetta kiehuvaan rasvaan tai grillatessa"(???) kuka noita pienellä painettuja ehtii grillin äärellä lukea?ikinä en ole kuullut että chilijauhetta ei saisi lisätä grillatessa..?! ja kiehuvaan rasvaan,sehän on sama jos paistinpannuun maustaa.. ja mitäköhän haittoja tästä on??
KANIA -chilijauhe JA GRILLAUS ?
5
335
Vastaukset
- rasvapommi
Luultavasti tarkoitetaan sitä, jos paistat upporasva perunoita öljyssä eli teet ranskalaisia, niin sitä öljyä ei saa maustaa. Luultavasti kuohataa astian yli tai vastaavaa. En ole kokeillut. Varmuuden vuoksi ovat laitta neet tuon grillatessa, jos joku haluaa tehdä pölypommin, vaikkakin on epätoden näköistä,, vaikka mahdollista.
- lalallaoo
hahaahhaa,luuletko että kukaan maustaa rasvagrillin rasvan..!! tyhmäkin tajuaa että että "perunat" maustetaan paperin päällä valuessaan tai lautasella.
- jajhhaahaaja
lalallaoo kirjoitti:
hahaahhaa,luuletko että kukaan maustaa rasvagrillin rasvan..!! tyhmäkin tajuaa että että "perunat" maustetaan paperin päällä valuessaan tai lautasella.
siis RASVAKEITTIMEN.. sen pitää olla neutraali mausteista,TIETENKIN
- rasvapommi
lalallaoo kirjoitti:
hahaahhaa,luuletko että kukaan maustaa rasvagrillin rasvan..!! tyhmäkin tajuaa että että "perunat" maustetaan paperin päällä valuessaan tai lautasella.
Et uskokkaan miten yksinkertaisia ja kädettömiä ovat ihmiset. Tuo rasvakeittimen rasvan maustaminen ei kelpaa edes ääri esimerkiksi mitä vastaan on tullut.
Mutta jos lusikalla on annettu, niin kauhalla ei voi vaatia.
- keemikko
Oma veikkaus on, että jauheen jäännöskosteus kiehahtaa, ja nostaa ilmoille aerosolin, jossa on vettä, öljyä ja kapsaisiinia. Ja se, jos mikä, tekee gutaa silmille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1453985Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643650Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122954Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152534- 1752206
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321564Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491447- 541272
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161063Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1101043