Marjat ja hedelmät

Mansikka on ihan jees. Banaanit menee. Mustikat on ihan jees sokerin kanssa. Puolukoita voi syödä joskus. Viinimarjat ja karviaiset on kans ihan ok.
Monet marjat maistuvat hieman paremmilta, jos niihin lisää hieman sokeria.
1143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sokeri sokeri sokeri sokeri.

Kahvi on parempaa kun sitä juo konjakin kanssa. Saunominen on hienompaa kun vetää samalla kaljaa. Sokeri on parempaa kun sitä ottaa sokerin kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gailo kirjoitti:

Mansikka on ihan jees. Banaanit menee. Mustikat on ihan jees sokerin kanssa. Puolukoita voi syödä joskus. Viinimarjat ja karviaiset on kans ihan ok.
Monet marjat maistuvat hieman paremmilta, jos niihin lisää hieman sokeria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu