Hyi helvatta millasta kuraa nuo K Menu tuotteet!! Ihan syömäkelvotonta sontaa. Samalla hinnalla tai halvemmalla saa lidlistä oikeasti hyviä ja laadukkaita tuotteita. K Menun tuotteet ovat silkkaa jätettä.
K-Menu tuotesarja (Kesko) K-Market Citymarket
25
2980
Vastaukset
- odkdd
ookko k menu rillimakkaraa maistanu, miltä maistu?
- aikapahaa
maistettu 2 kertaa ensimmäinen ja viimeinen kerta....testaa ite ja mieti nimeä "lihaisa"
- matemaatikko
Oliko se sitte ekalla kertaa parempaa?
- aikapahaa
matemaatikko kirjoitti:
Oliko se sitte ekalla kertaa parempaa?
tuotanoin ironia ei taida olla vahvin lajisi...ymmärsitkö vitsin ensimmäinen kerta=viimeinen kerta eli oikeasti vain yksi kerta. riittikö rautalankaväännös?
- kolmaskerta
aikapahaa kirjoitti:
tuotanoin ironia ei taida olla vahvin lajisi...ymmärsitkö vitsin ensimmäinen kerta=viimeinen kerta eli oikeasti vain yksi kerta. riittikö rautalankaväännös?
Ironia on upea laji juuri silloin, kun muut paitsi kohde ymmärtävät eikä sitä selitellä.
- Anonyymi
valmislihapullia ja pihvejä en osta mistään kaupasta.Yksi kokki näytti,kuis saadaan näyttämään ehdalta tuotteelta sitäsuntätä jauhamalla,lisäämällä sekaan vert.ja paistamalla pihveiksi ja palleroiksi.yögh&hyi!
- wegvrw
Ei näytä löytyvän tuoteselostetta netistä. Miksiköhän?
- ....,,,,
Aika kauas on menty todellisuudesta, jos luullaan kaiken olevan netissä.
- rgggrgrgrr
Aika kauas on menty todellisuudesta, jos luullaan että tuotteen tuoteseloste netissä olisi jotenkin erikoinen palvelu. Löytyyhän sellainen muistakin makkaroista.
- Suomenmieli
Alle maksalaatikon hinnalla myytävä makkara (0,89/400g), ja vielä sen pitäisi olla gourmettia? Melkonen Vileeni liikkeellä!
- sakasanmieli
no ei sen nyt gourmettia pitäis olla mutta nimi lihaisa on tuon tuotteen kohdalla kohtuullista liioittelua. oli samaa laatua kuin muutkin kaikkein halvimmat makkarat poislukien Lidlin halvin joka on selkeesti laadukkaampaa kuin nuo muitten ketjujen halvimmat mössömakkarat. ei tarvii enää ostaa mieluummin grillaan sitten vaikka maksalaatikkoa.
- sesama
En minäkään sitä grillattavaksi ostaisi, mutta hakkaa se 6-0 takkalenkit ja HK-blööt esim. kastikkeen teossa. Vertailun vuoksi, onhan siinä lihapitoisuus aivan eri luokkaa kuin atrian(sama valmistaja) hiilloksessa tai HK:n campingissa. Mikä parasta, se ei sisällä broilerin roiskeita.
- enostaenää
joo loistava tuote, grillimakkara joka ei kelpaa grillattavaksi vaan makkarakastikkeeseen. Onnittelut innovatiivisesta tuotekehittelystä. seuraavaksi naudan ulkopaistista grillipihvit ei kylläkään grillattavaksi vaan vaikka suikaloituna pataan hautumaan. oli roiskeita tai ei niin ainakin minun kohdallani ei täyttänyt odotuksia.
- Anonyymi
Keitin nakkeja hetken,niin ne turposivat jokikinen lenkkimakkaran mittoihin.Ei pieneen kattilaan mahtuneet,kun minuutin kiehuivat.
- 3235235325
Kesko on häviämässä pelin, hidas tukehtumiskuolema edessä.
- Anonyymi
kaatuukii hirveellä ryminällä,kun otti osti autokaupan mukaan.
- Suomenmieli
Olikos tässä aiheena makkara vai kesko?
- saksanmieli
käsittääkseni ruokaostokset on palstan aiheena eli molemmat kyllä sopii kuvioon. eikö tuo menu ole keskon privat label-tuote eli sopii varmaan kyllä nostaa sekä makkara että kesko keskusteluun. luulisi että herra kauppias "suomenmielikin" pysyy virkeänä kun keskustellaan sekä tavarakaupasta että uittoyhtiöstä. myit varmaan itsekin ihan pari laatikollista tuota tuotetta juhannuksen alla.
- arvausväärin
Sehän tässä vain on niin hauskaa kun atria pakkaa tuotteen väärän väriseen muoviin, muuttuu se huonoksi.
- arvausleikkiäkö
Kyä ne atrian pötköt on paskoja ihan minkävärisissä muoveissa tahansa.
Helsingin makkaratehdas,
Pajuniemi,
Savupojat,
Makuliha,
Wotkins,
Veljekset Mattila
Siinä osa niistä makkaravalmistajisa joiden tuotteita itse ostan, varmaan unohtu samanmoinen määrä muita valmistajia.
Noista bulkkipaskan valmistajista ainoastaan Saarioisten raakamakkarat Chorizo/Lousiana BBQ/Yrtti-Bratwurst on aivan super tuotteita joista en löydä vikaa, vaikka toki vähän haluaiskin kun Saarioinen kyseessä.
Ei noita välttämättä Lidlistä osteta, ja onhan ne kalliita, mutta maksetaan vähän enemmän ja grillataan vähän harvemmin. Sama motto pätee oluessa, ostetaan laadukkaita pienpanimo tuotteita, mutta juodaan vähän vähemmän.
Elimistö tykkää eikä se lompakko laihdu yhtään sen enempää.. päinvastoin huikeasti vähemmän minulla rahaa oluseen ja grillimakkaraan menee kun keskiverto viikonloppudeekuduunarilla.
- 1+1
Tuohan on melkein lihaa:
Savupojat:
AINEKSET: sianliha, vesi, kamara, perunajauho, laktoositon maitojauhe, suola 1,7%, lihaproteiini, sakkaroosi, stabilointiaine E450, aromivahvenne E621, hapettumisen estoaineet E300, mausteet mm. muskottipähkinä, juuriselleri, sinapin siemen, sipuli, valkosipuli, luontaiset aromit, säilöntäaine E250.
lihapitoisuus 53,0 % / kötthalt 53 %
rasvapitoisuus 17,0 % / fett i medeltal 17 %
suolapitoisuus 1,7 % / salthalt 1,7 % - Suomenmieli
Ostin samalla kertaa Kotkan lihatukun raakamakkaraa (15,50/kg) ja menu-makkaraa (2,23/kg), ei vain tullut pieneen mieleenikään että vertaisin niitä keskenään.
- TympiiTympii
Mitä tänään syötäisiin, voi itku, aina saan raivarin kun sen nään tai kuulen!
- Anonyymi
en tiedä kuka on keksinyt keskolla k-menu paskapaperin, mutta kyllä jäi kusetuksen maku todellakin. Paperi on kaksikerroksinen mutta täysin ohutta- Luulen että asialla on ollut horopillunen nainen kireen persereikänsä kanssa testaamassa. Hyi helvetti mitä toimintaa ja kusetusta keskolta. Keskolle tehty tilauksesta. Olen aikaisemmin ostanut ja oli myös hinnaltaa ok. Ei ikinä enään mitään keskon kusetus paskaa.
- Anonyymi
ei siinä ainakaan kauheen isovittunen tuotetestaaja oo voinut olla. Veikkaa et on kiree pillunen nainen todennut hyväksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k17710723Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t1027561Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t317399Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37386Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa895769Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus525238Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset314986Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk124801Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k62164Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil371620