Ennätys tämäkin

YLEn radiouutisten mukaan aamuun klo 7 mennessä ei viranomaisten tietoon ollut tullut yhtään hukkumistapausta tänä juhannuksena.

Näinkin se lämpenemättömyys näkyy jo.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei oo humalaiset jaksanu tehdä avantoja, joihin hukuttautua.

Äänestä

  • Olet tyhmä kirjoitti:

    Pitää paikkansa. Grönlannissa on tähän aikaan vuodesta vielä lunta maassa. Nyt ei ole ja on ollut poikkeuksellisen lämmintä.

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288702974161.html

    Väitätkö nyt tosissasi, että grönlanti on paljaana?
    Melkoisen nopeasti on jäätikkö sulanut.

    Äänestä

Jutussahan tuo Egede todisti Grönlannista että vanhaan aikaan ei siellä shortseihin pukeuduttu! Näinkin se näkyy!

Äänestä
  • Vanhaan aikaan siellä viljeltiin maata paljon laajemmin, kuin nykyisin.
    Eli kyllä on viilentynyt reippaasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pierre Review kirjoitti:

YLEn radiouutisten mukaan aamuun klo 7 mennessä ei viranomaisten tietoon ollut tullut yhtään hukkumistapausta tänä juhannuksena.

Näinkin se lämpenemättömyys näkyy jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu