Moi !.. olen menossa kaverin kanssa uimaan ja sen jälkee syömään raxiin... mun pitäis maksaa se meidän ruoka mutta kun katon niitä hinnastoja en älyä että onko buffetin hinta per nenä vai onko se että monta ihmistä pääsee siihen buffettiin syömään kun maksan vaan sen 9.95... auttakaa !!!.. onko toi hinta monelle vai onko toi vaan per nenä hinta ?????
rax hinnato
9
391
Vastaukset
- nomitenköhänois?
Juu, ymmärrän että olet nuorempi, mutta mitenkä tämmöinen voi olla mahdoton ymmärtää:
Buffet (aikuiset) 9,95€
Buffet (arkisin klo 14 saakka) 9,50€
Hinta on per nenä !
Mikä logiikka siinä olisi että maksat tuon vajaan kympin ja sitten sinä ja viiskytä kaveriasi ryntäätte syömään, tulis ihan himppasen tappiota ravintoloitsijalle. - raxari
Hinta on per nenä.
Siis jokainen maksaa 9.95.
Raxilla ei ole mitään alennuksia olemassa.
Sillä 9.95 hinnalla voit syödä niin paljon kuin haluat.
Juomat sisälty siihen hintaan, eli limut ja vesi.
Jälkiruoka ei sisälly, se maksaa erikseen, tais olla 2.60..
en kyllä koskaan jaksa enää sitä...
Niin ja saatte vain yhden lautasen henkilöä kohti, joten ei kannata
ottaa sitä mitä et syö. - tane7
Joo, kyllä se on 9,95 per nenä.
Saatte yhden lautasen per nenä, mutta ruokaa saa santsata vapaasti. Samoin limuja. Eli kantsii hakee monta kertaa ja maistella. Jos joku pizza tai limu ei nappaa, viskaa vaan roskiin ja ota uutta. Samoin jos pitsa ehtii jäähtyä, kun olet rohmunnut ison kasan slaisseja, vie vaan roskiin ja uutta lämmintä tilalle. pitsan reunat kannattaa jättää syömättä ja hakee uutta. Raxin tyyliin kuuluu syödä 'pitkän kaavan mukaan'.
Hauskaa raxi ruokailua, mässäilkää niin että napa naukuu :D- mikä idiootti
No onpa loistoneuvo.. heitä roskiin ja hae uutta. Jos oisit minun pentu et taatusti tekis tuolleen.
- kaikkea sitä onkin
samaa mieltä kuin edellinen kommentoija. Törkeää sikailua.
- ei ymmärrä
kaikkea sitä onkin kirjoitti:
samaa mieltä kuin edellinen kommentoija. Törkeää sikailua.
Mihin tämä maailma onkaan menossa.. eipä ois meiän lapsuudessa eikä aikuisenakaan tullut ees mieleen että mennäänpä pizzeriaan heittämään ruokaa roskiin.
No ehkä se loppuu kun jalat on oman pöydän alla ja omalla työllään tienaa ne eurot että pääsee viskomaan ruokaa pois ja ottamaan uutta. Toivottavasti. - ake22
ei ymmärrä kirjoitti:
Mihin tämä maailma onkaan menossa.. eipä ois meiän lapsuudessa eikä aikuisenakaan tullut ees mieleen että mennäänpä pizzeriaan heittämään ruokaa roskiin.
No ehkä se loppuu kun jalat on oman pöydän alla ja omalla työllään tienaa ne eurot että pääsee viskomaan ruokaa pois ja ottamaan uutta. Toivottavasti.Kun sä syöt raxissa, sä oot maksanu niistä ruuista ja juomista. Niitä saa ottaa vapaasti.
Ei kannata olla aina tiukkapipo. Hyvä, että nuorilla on edullinen paikka, jossa voi mässäillä rennosti ruoan kanssa. - cuide
Käytiin nuorena paljon raxissa porukalla. Kohtuuhinnalla sai syödä ihan mielettömästi. Raxin tyyliin kuulu kyllä ruuan ja juoman pistämistä roskiin. Ensalkuun se tuntu minustakin oudolta ottaa paljon ja sitten viskoo ruokaa roskiin, mutta meininkiin perehtyneiden kavereiden seurassa oppi pian tavoille. Tyyliin pitsaslaisseja lautanen täyteen, syötiin ja maisteltiin. Kun tuli uutta pitsaa, entiset ja jäähtyneet palat roskiin ja kasa uusia lautaselle. Hauskaa ja rentoo mässäämistä - oikeeta raxin tyyliä!
- 4534568
cuide kirjoitti:
Käytiin nuorena paljon raxissa porukalla. Kohtuuhinnalla sai syödä ihan mielettömästi. Raxin tyyliin kuulu kyllä ruuan ja juoman pistämistä roskiin. Ensalkuun se tuntu minustakin oudolta ottaa paljon ja sitten viskoo ruokaa roskiin, mutta meininkiin perehtyneiden kavereiden seurassa oppi pian tavoille. Tyyliin pitsaslaisseja lautanen täyteen, syötiin ja maisteltiin. Kun tuli uutta pitsaa, entiset ja jäähtyneet palat roskiin ja kasa uusia lautaselle. Hauskaa ja rentoo mässäämistä - oikeeta raxin tyyliä!
Eipä ihme, että Raxikin on nostanut hintojaan ihan reippaasti. Jostainhan se raha on revittävä, kun kulut kasvavat tuollaisen sikailun myötä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688