Se vaikein = ruokavalio

Hukassa help

Olen nirsoista nirsoin...

Ruokavalio ei onnistu millään. Monenlaista yrittänyt.

Kertokaa omia ruokavalioitanne jos vaikka niistä saisin uutta inspistä...

Kalaa en syö, joten se pois laskusta...muuta voin yrittää...eli löytää jotain uutta....maitorahkaa ostan joka kerta kaupasta mutta menee roskiin joka kerta...ei uppoo...maustetut menis, mutta ei taida olla terveellistä sekään....

Painonpudotus kyseessä.

1

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4+4

      Maitorahkaan voi sekoittaa marjoja. Jos makeutta haluaa, tee marjasose, jonka makeutat vaikka kuivatulla taatelilla tai banaanilla ja sekoita sose rahkan sekaan. Maustamattomissa rahkoissa on eroja, esimerkiksi valion pehmeä maitorahka ei mielestäni maistu aivan niin happamalle kuten esim. Ehrman ja on koostumukseltaan vähemmän sementtimäistä kuin Rainbow. Lisäksi vaihtoehtona on jugurttirahka, jossa rahkaan on sekoitettu jugurttia.

      Mä syön suurinpiirtein näin:

      Aamulla kananmunia joko paistettuna tai keitettynä, pekonin tai graavilohen ja kasvisten kanssa. Esimerkiksi munakas, jossa kananmunia, pinaattia, pekonia ja sipulia, lisäksi tomaattia ja kurkkua. Vaihtoehtona marjasmoothie, joss marjojen lisäksi pinaattia, vettä, heraproteiinijauhetta ja kookosmaitoa tai kookosöljyä.

      Lounaalla menee vaikka broileria, salaattia oljy-yrttikastikkeella ja höyrytettyjä kasviksia, kuten parsa- ja/tai kukkakaalia.

      Välipalaksi kourallinen manteleita ja banaani.

      Illallisella esimerkiksi raaste-jauhelihapaistos, jossa jauhelihaa, raastettua porkkanaa, raastettua kesäkurpitsaa, parsakaalia, tomaattimurskaa ja mausteita, kuten valkosipulia, paprikaa, kurkumaa ja suolaa. Jos on treenipäivä, satsi menee riisin kanssa, jos ei, syön sellaisenaan salaatin kanssa.

      Syön paljon kasviksia ja marjoja, kohtuullisesti lihaa ja kanaa, kananmunia menee aika paljon myös. Rasvaa tulee tarpeeksi, pääosin öljyistä ja pähkinöistä, voita käytän jonkin verran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4980
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      98
      3068
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2916
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2422
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      30
      2160
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1979
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1580
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1511
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1449
    10. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      17
      1355
    Aihe