Surkeaaon!

Suomessa on ainakin 8 kuukautta kun takuuvarmasti saa palella (syys - huhti), jollei nyt koko aikaa niin aika paljon kuitenkin. Onko se kesäkin ihan pakko olla tällaista ****aa?
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On se.

Tarvitsee lottovoiton että on varaa asua Suomessa ja sääkin on mitä mahtavin.

Äänestä

Pieni koululainen kirjoitti aineessaan, että Suomen talvessa palelee vähemmän, koska silloin on enemmän vaatetta päällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olavi Vanhavirta kirjoitti:

Suomessa on ainakin 8 kuukautta kun takuuvarmasti saa palella (syys - huhti), jollei nyt koko aikaa niin aika paljon kuitenkin. Onko se kesäkin ihan pakko olla tällaista ****aa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu