Otsikossa onkin jo olennaisin: mistä siis löytyisi sadetakki omenavartaloiselle (rinnanymärys n. 130 cm) lyhyelle naiselle?
Riittääkö esim. perus-Rukka-takissa rinnanympärys?
Pikaisesta vastauksesta olen kiitollinen näin sateisessa kesäsäässä :)
Sadetakki isokokoiselle naiselle?
6
247
Vastaukset 6
- dljlöfjdl
Ellos/Cellbes on myynyt sadetakkeja. Nyt kannattaa tsekata onko vielä, kun on aleaika....
- Onneksi ostin
Ostin viime vuonna Ellokselta aloittajallekin sopivan sadetakin (koko 58/60), mutta sitä ei enää löytynyt luettoloista ainakaan pikaisella etsimisellä Plus-kokojen puolelta.
- Sadenainen
Hei! Minulla oli sama ongelma koko kevään ja alkukesän. Sitten löysin Cellbesiltä turkoosin sadetakin ale- hintaan! Malli on a-linjainen ja peittää itselläni hyvin vatsan ja reidet kuitenkaan olematta teltta. Olen saanut takista kehuja. Itse olen 163 cm.
- Sadenainen
Niin ja näytti olevan enää 46/48 isoin koko, mutta saattaisi mahtua koska reiluhko mitoitus.
- sadetakkityttö
Gudrun Sjödenillä on sadetakkeja, joiden koko xxl menisi varmaan sinulle. Kuosit on tosi ihanat ja värikkäät!
- 9+4
Minä ostin Lindexiltä sadetakin, isojen kokojen mallistosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4212125- 2131819
- 1521562
- 1231406
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291246Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2591075- 114958
- 18922
- 75868
- 26735