Tarttis neuvoja. Ostin ihka ensimmäisen kaasugrilli jossa calurauta ritilä ja parila. Ohjeissa luki ennen käyttöön otto öljyä ritilä ja parila ja kuumenna . Siis kun olen öljynyt niin kuumennanko siinä grillissä ritilät paikoillaan?
Ja kuinka kausn niitä pitää sitten kuumentaa?
kaasugrilli
maikku2
3
174
Vastaukset
- Vuokaspray
Itse en ole öljynnyt, ennen ensimmäistä grillausta kun käännät hanat kaakkoon ja lämmität nin kauan ettei lämpömittari enää nouse niin hyvä tulee. Jos ei mittaria ole niin joku 5 min on varmaan passeli.
- calua tyrkyllä
Taitaa olla maikulla calunpuute, no mutta rillillä ei sitä toki korvata.
- AnnanCaluaMaikulle
Öljyä Oton calu käyttöön ja sitten vaan rauhallisia ja pitkiä työntöjä niin kyä se siitä kuumenee !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432967Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta602879- 422333
- 311833
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251689Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa711619- 481566
- 361236
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771235- 791060