APUA! Hukassa vihreähiuksinen! Tunnetko?

ScreamForTheLonely

Okei, suoraan asiaan.

Elämä on aivan liian lyhyt. Mä annan kaiken aina vaan lipua ohi ja en osaa tarttua tilaisuuteen. Nyt oon päättäny että en jää vaan jossittelemaan, vaan teen kerrankin jotakin mitä en sillä hetkellä saanu aikaiseksi. :D

Haluaisin löytää erään ihmisen. Haluaisin vain antaa/lähettää tälle henkilölle kirjeen. Sitten mä voisin jatkaa elämääni aivan normaalisti kun tietäsin et uskalsin viimein tehä jotain. Ja kirjeen saajalle tulisi varmaan myös hyvä mieli. :)

Eli, kyseessä on hölmö "rakkautta ensi silmäyksellä" tapaus. Pari päivää sitten Olin Jumbossa. Siitä vähän matkan päästä käveli joku joka vaan oli täydellinen. Uskomattoman kaunis ja suloinen. Sydän alko hakata ihan hulluna, ja tuijotin varmaan äärimmäisen typerän näköisenä. :D Voin rehellisesti sanoa, että oli lähellä etten vaan lähteny perään. Mutta se oli sen kahden kaverin kanssa, eli olisin vaan nolannut itseni, ja se olis ollu aivan kamalan creepyä. :'D Ja en voinu mitenkään tietää että oliko kyseinen henkilö tyttöihin päin.

Haluaisin vain jotenkin saada pienen, viattoman viestin tälle ihmiselle, jolla oli kirkkaan vaaleanvihreä lyhyt tukka, pillifarkut, musta huppari jossa oli (kai) anarkisti merkki ja kuulokkeet kaulassa. Ruumiinrakenteeltaan oli pitkä ja hoikka. Iältään todennäköisesti alle 20.

Eli nousi kavereineen Jumbossa Prisman ja K-kaupan välissä oleviin liukuportaisiin 1.7 noin kello 15.30.

Kiitos. :3

0

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        307
        1380
      2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

        Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
        Kotimaiset julkkisjuorut
        30
        1137
      3. 62
        902
      4. Voiko meidän välit

        Koskaan parantua tästä?
        Ikävä
        72
        901
      5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        444
        837
      6. Onko kaivattusi

        Kummallinen jossakin suhteessa?
        Ikävä
        48
        671
      7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

        Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
        Ikävä
        73
        625
      8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

        Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
        Kitee
        92
        621
      9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        463
        605
      10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

        koska hänet löysit?
        Ikävä
        38
        592
      Aihe