ihan mielenkiinnosta kyselen mikä on lihapitoisuus tässä makkarassa hinnasta päätellen aika pieni. onko kukaan maistanut? oliko minkään makusta?
k menu lihaisa grillimakkara
kuka tietää?
111066
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Grillaan paljon myös b-luokan makkaraa ja kerran ostin k-menua ja pettymys oli suuri. Koostumus oli kamala, se oli jotenkin "hyytelömäinen". Tosin olen usein huomannut halpamakkaroissa laadunvaihtelua ja voi olla ostamani paketti oli juuri se huono yksilö.
Täytyykin ostaa vielä toinen paketti. Jos se on samaa kuraa niin jatkossa saa jäädä hyllyyn.
Atrian valmistamaa, lihaa 63%, suolaa 1,6%, noilla arvoilla parempaa kuin grillimaisterin saksalainen grillimakkara, ei mitään suolatönkköä.
Pakkauksen mukaan suolaa 2%, oikeasti saattaa olla enemmänkin. Muuten hintaansa nähden parempi kuin saman sarjan klassikot.
lol... taitaa tönkkö olla korvies välissä.
hintasuhteesen nähden hyvä mutta pitää grillata hiilillä pinta rapeaksi kyllä se hyvää on .halpahyvä
Samanlaista jauho ja rasvamössöä kuten muutkin suomalaiset makkarat.
Kannattaa jättää hyllyyn, en söisi vaikka ilmaiseksi antaisivat.
Syöhän sitä jotkut jopa hk:n sinistä, kun siitä vissiin tulee niin isänmaallinen olotila. Eikä kiinnosta pätkääkään onko siinä lihaa.
HK:n sininen on leipomotuote, siinä on enemmän jauhoja, läskiä, kamaraa=nahkaa kuin peruslihaa.
HK:N tuotteet jäävät hyllyyn, valitettavasti.
Paremminkin JAUHOISA!!!
Kuluttajan aliarvioimista koko tuote
Atrian punainen ja kabanossit hyviä.