ku tunturi ei paljasta onks Forte sähköpyörässä 36v avustusjärjestelmä, ni tietäskö joku?
Kysymys s pyörästä
mävaa.
3123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eihän sillä ole teoriassa mitään merkitystä minkä jännitteinen järjestelmä fillarissa on. Tunturihan on ilmoittanut, että teho on 250 W ja kantavuus(sic) n. 100 km. Näillä on merkitystä. Käyttöjännite vaikutta vain johdoissa kulkevaan amppeerimäärään.
Käytännössä jännite voi tietenkin kertoa jotain avustusjärjestelmän muista ominaisuuksista, mutta siitä minä en tiedä mitään.
On sillä jännitteellä väliä 36V järjestelmä on tehokkaampi kuin 24V Tunturin Forte pyörässä on Boschin vanha 36V järjestelmä. Tutustuppa tuohon uuteen boschiin joka on paljon tunnokkaampi järjestelmä: http://www.electrobike.fi/index.php/sahkopyorat/sahkoavusteiset-polkupyorat/staiger-sinus-10/sinus-bc30-300wh-black.html
missä pyörässä on 24vee?
Sanot että tunturin forte pyörässä on 36vee bosch järjestelmä. Ei siinnä kyllä mitää boschia ole, vaan siin on kiinan protanium järjrestelmä. Bosch löytyy forte supremesta, ei fortesta.