Onko jengillä makuaisti mennyt? Täs esimerkkiä

Arvostelija

Ihmiset arvostelevat liian hyväksi aivan ala-arvoisia pizza/kebabpaikkoja.

Otetaan esimerkki, Pizzakulma, joka sijaitsee nykyään Tuusulantien varressa Tuusulassa(aikasemmin oli Tuusulan riihikalliossa)

Tuo Pizzakulma on saanut Pizzaonlinessa keskiarvoksiu 4 tähteä, joten sen perusteella testasin tätä lafkaa ja voin sanoa että oli keskitasoa huonompi pizzeria/kebabpaikka. Testasin piruuttain nyt sekä pizzat, kebabit että intialaiset ruoat jota paikasta saa en voi käsittää kuka noita pitää edes 2 tähden arvoisena!.

Ensinnäkin Kebabliha on halvinta mahdollista mitä tukusta saa, eli siellä seassa on kovia mitä lie paloja jotka jää hampaisiin kiinni. Kebab ei ole myöskään kovin maukas. Kun itse tilasin niin kebabkastiketta ei ollut kuin nimeksi, riisi oli kuivahkoa ja siis koko annos oli kuin uudelleen mikrossa lämmitetty, kuiva, mauton.

Pizzat on keskitasoa, mutta nuo käyttää sinileimasen aurajuuston sijasta ilmeisestikin säästösyistä mustaleimasta kun sitä ei tartte pistää kovin paljoa niin maistuu. Ainoa vaan että mustaleimanen pilaa koko pizzan maun ja koko pizza maistuu tunkkaselta. Myös meetwursti on halvinta kuraa, rasvaista oli kun mikä ja luonnollisesti juusto on myös sitä juustokorviketta mitä useimmat pizzeriat käyttää.

Intialaista kun maistoin ko lafkassa (Chicken Masala, joka on itseasiassa yksi lempiruoistani), niin kanat oli ainakin mun annoksessa pakasteesta otettu, riisi kuivahkon oloista, selvästi kauan seissyttä. Itse masala-kastike ei tuottanut mitään erikoista makuelämystä. Kaupassa saatava valmis masala-kastike purkissa on parempaa ja tietenkin itse osaan tehdä parempaa myös.

Mun arvosana koko ravintolalle on 1 tähti. Kokeilkaapa ko lafkaa nyt itse ja tulkaa tänne kertomaan onko se muka niin hyvä mitä pizzaonlinessa on annettu ymmärtää vai onko ne omistajat ja niiden kaverit itse klikkaillut arvostelunsa paremmaksi mitä onkaan.

7

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruutia tynnyrissä !!

      Uudet perunat, Tilli ja Silli ! Ruisleipää ja päälle runsaasti voita. Maito kylmänä !

      Viekää ***** pizzanne ja lampaankarvanne muualle. Leikattua lanttua tilalle !

    • super tyhmä ääliö

      Tuommoset satsit vetäsit että pääset valittamaan tänne. Eikö yhtään hävetä.

      • Arvostelija

        Avautumisesi on sikäli mielenkiintoista että tämän foorumin otsikossa lukee "Pikaruoka", eli täällä keskustellaan pikaruoasta. Saako pikaruoasta jutella vain lyhyesti. Ilmeisesti ainakin "super tyhmän ääliön" -mielestä.

        On valitettavaa että näin kesälomalla on koulujen kesäloman alettua täällä näitä supertyhmiä teiniääliöitä jotka ei osaa keskustella. En kysynyt nyt teiniääliöiden mielipidettä, vaan oikeasti aikuisten ihmisten mielipdettä. Teidän teinien makuaisti tiedetään, teille kelppaa vaikka paska kunhan siinä on vaikka majoneesia päällä.


      • super tyhmä ääliö
        Arvostelija kirjoitti:

        Avautumisesi on sikäli mielenkiintoista että tämän foorumin otsikossa lukee "Pikaruoka", eli täällä keskustellaan pikaruoasta. Saako pikaruoasta jutella vain lyhyesti. Ilmeisesti ainakin "super tyhmän ääliön" -mielestä.

        On valitettavaa että näin kesälomalla on koulujen kesäloman alettua täällä näitä supertyhmiä teiniääliöitä jotka ei osaa keskustella. En kysynyt nyt teiniääliöiden mielipidettä, vaan oikeasti aikuisten ihmisten mielipdettä. Teidän teinien makuaisti tiedetään, teille kelppaa vaikka paska kunhan siinä on vaikka majoneesia päällä.

        Vai niin. Meni kyllä arvaukses ihan piiiikkasen metsään vaan mitäpä muuta voi odottaa kaikesta valittavalta läskiltä pikaruokaa mättävältä idiootilta.

        Kasvata kuule ite perunas ja riisis ja lopeta valitus .

        Pizzaonline.. hahahahaha.. voiko enää laiskemmaks ihminen tulla.


    • perämetsä223

      No jengithän ovat ties minkä aineen väärinkäyttäjiä, joten ei niiden mielipiteitä pidä ottaa vakavissaan.

    • Suomalaisetonlampait

      Suomalaiset haluavat paskaa halvalla, kunhan on paljon.

      Tämä sama pätee kaikessa mitä suuhunsa lappavat.
      Olut on paskaa bulkkilageria, kunhan on halpaa.
      Käsitys ravintoloista on se että pitää saada vit usti rasvaa ja annoksessa pitää olla vähintään 2000kcal, kunhan on halpaa.
      Kaupasta ostetaan halvinta paskaeinestä.
      jne....
      joten on ihan loogista että paskamättölät saa pisteitä, tavis 100ÄO jamppa ei ymmärrä hevonvi ttujakaan ruuanlaitosta eikä se ole ikinä maistanut mitään parempaa, massakansalle riittää massapaska. Ja hyvä niin, tulee yhteiskunnalle halvemmaksi ruokkia kansalaisensa jätteellä.

    • Kuumennetut lautaset

      Ootko muuten miettiny mitä k.o pizzerian henkilökunta ajattelee susta. Taas se idiootti tulee tänne närppimään ruokaansa ja valittaa siitä julkisesti netissä.
      Jos noin monta kertaa oot käynyt siellä ihroinesi niin taatusti sut huomataan.

      Veikkaan että lautaselles kaivellaan ihan taatusti huonoimmat ja epäkelvot syötävät ja hymyillään nätsiti annosta tuotaessa.
      Nurkan takana nauretaan ääneen... taas se meni lankaan.

      Ravintola alalla olleena, näinkin voi käydä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      84
      3432
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2023
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      194
      1931
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      342
      1319
    5. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      85
      1299
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1137
    7. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      12
      935
    8. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      82
      933
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      23
      855
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      61
      790
    Aihe