Filippiineillä taifuuni-alarm

kertoo IS. Tuhansia evakuoidaan kodeistaan. Jälkipuolella uutista tosin mainitaan, että Filippiineille iskee 20 voimakasta myrskyä vuosittain ... Niin että siihen lässähti sekin agw-alarmi.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan se voimkas taifuuni, lähes supertaifuuni.

http://www.jma.go.jp/en/typh/

Kyllä silloin on parempi evakuoida ihmiset alta pois.

Äänestä

Pierurewa ei ymmärrä taifuuneista yhtään mitään.

Äänestä
  • Hei, hohhoijaaaa, mihin unohtui ääri-ilmiö? Sinun mukaanhan kaikki, mitä tapahtuu, ovat ääri-ilmiöitä. Aurinko nousee, aurinko laskee, tähdet taivaalla, kuutamo jne. jne. jne....

    Äänestä

Keskituuli 45 m/s, vastaa kakkosluokan hurrikkaania.
Siinäpä alarmistin superia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pierre Review kirjoitti:

kertoo IS. Tuhansia evakuoidaan kodeistaan. Jälkipuolella uutista tosin mainitaan, että Filippiineille iskee 20 voimakasta myrskyä vuosittain ... Niin että siihen lässähti sekin agw-alarmi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu