Ainakin sanailua riittää.. se helppo tapa treffata..

Hieman osittain huvikseen tuuminut, että jääkö sitä sitten tyhjän päälle, jos tuo vaimo-ratkaisu löytyy lopulta? Kun tässä on itseään aika työllistävällä tavalla markkinoinut eri sosiaalisissa medioissa, jotkut sivustot ehtineet jopa konkurssiin tms. kannattamattomuuteen kaatua vuosien varrella, olen huomannut esim. jättisivustot 247avec, seoikea.com jne.. Näiden piti olla semmoinen lopullinen ratkaisu lähes takuuvarmasti mutta niinpä vain joksikin sanailuksi se jää..
Kaikki tuntuu olevan köyhiä siten, että jonkun pitäisi tulla luo kuin manulle illallinen ja jopa elättää.. jne.tms.
Korkein tarjous itselleni taitaa olla, että eräs maksaisi puolet bussilipusta, jos olisin kauemmas etelään matkustanut. Tämä siis monen vuoden aikana. Jääköön sivusto tarkentamatta, mutta alan jättiläinen siis kyseessä..
No, nyt jatketaan täällä, missä tämä näkyy.. esim. tässä suomi24 treffissä olen ollut "vasta" joulukuu 2006 lähtien, eli kohta 8 vuotta..
Kärsivällinen on tosiaan syytä olla ..

?

6

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aikuinen nainen

      Yhtä toivotonta parin etsintä on täällä suomi24:n Treffeillä (kuten olet huomannut vuosien varrella) - myös naisille.
      Siis minäkin olen niitä, jotka ovat jättäneet suomi24:n - vain vajaan vuoden siellä oleskelun jälkeen. Kunnollinen nainen ei iske kehenkään, vaikka profiilissani on vieraillut n.1500 kävijää. Vaihdetaan muutamia asiallisia viestejä, mutta sitten kadotaan tai treffaillaan muutama kerta (ja ollaan niiiin ihastuneita - siis se toinen osapuoli) ja sama katoamistemppu jälleen.
      En käy baareissa lainkaan, koska ne eivät vain kiinnosta (anti on mitä on). Konserteista tai muista tapahtumista miehiä ei löydy, sillä valtaosa osallistujista on naisia, vain muutama mies kumppaninsa kanssa.
      Uskoisin, että suomi24:n treffit on aivan samanlainen valintatalo, jossa kukaan ei kelpaa kenellekään - kunhan vain vietetään aikaa, ja parin etsintä on aivan sivuseikka.
      Onnea sinulle kuitenkin - ehkä sittenkin joskus kohtaat jonkun kivan naisen!

      • Turhautunut jo

        Hyvin sanottu: "suomi24:n treffit on aivan samanlainen valintatalo, jossa kukaan ei kelpaa kenellekään".
        Kauan sitten kirjoittelin monellekin, hyvin harva vastasi ensimmäistäkään kertaa. Muutaman olen tavannut ja jompikumpi ei ole toiselle kelvannut. Syystä tai toisesta.
        Sitten on noita vakini(l)kkejä, jotka vuosikymmeniestä toiseen palstalla roikkuvat. Silloin tällöin päivittävät tietonsa. Yhden onnistuin houkuttelemaan kahville keskustan kalliiseen kahvibaariin. Oli siitä kahvista kiinnostunut, ei minusta. Siellä roikkuu palstalla vieläkin muun vakiokaluston mukana. Olisipa hauska lukea edes yhden tuollaisen ajatuksista. Etsiikö aina sitä entistä parempaa (on tullut vastaan sellainenkin) vai mikä on motiivi?


    • miepä vaan

      Juuri näin, parin etsintä tosiaankin on sivuseikka. Olen vuosien aikana treffannut monia miehiä ja aina se on mennyt niin että tällainen rehellinen nainen on jäänyt nuolemaan näppejään. Viimeisin juttu loppui ihan hiljattain.

      Alussa niiiiin mukavaa, ihanaa, mieskin täysin samoilla linjoilla kanssani. Vietetään aikaa yhdessä ja oikeasti koin että wau, nyt olen löytänyt viimeinkin rehellisen, kunnon miehen. Mut yhtäkkiä täys hiljaisuus, ei viestejä, puheluja, ei vastaa minun viesteihin.

      Kunnes lopulta viitsii vaivautua viestillä kertomaan että en mä mitään vakavaa halua, enkä sitoutua jne....Että siinäpä se sitten oli sekin juttu. Ja itsekään en baareissa käy niin täytynee tyytyä viettämään loppu elämä ilman sitä rehellistä, kunnollista miestä, jollaiseksi lähes poikkeuksetta miehet itseään nettitreffeillä kuvailevat. Ja paskat, pelureita ja feikkejä ovat suurin osa.

    • Onhan tuota huomannut, että samat naamat tulee vastaan vuodesta toiseen eri sivustoilla..
      Sen verran ison ratkaisun edessä taidetaan olla, että rauhassa katsellaan.

    • neuvoja:DD

      Tämä viesti pelkällä hyvällä tarkoituksella. Oletko miettinyt onko sun deittiprofiilikuva se kaikista imartelevin? =) Katoin sun kuvia, kasvoissa oikeasti hyvä luusto jne, mut et ehkä istu kauheen ryhdikkäästi esim ja tuo profiilikuva näyttää kun sulla ois pitkät hiukset, että vois olla taustaan enemmän kontrastia? Sulla on nimittäin kivan väriset hiukset muttei ainakaan tosta kuvasta oikein erotu =) Ja (ilmeisesti) urheilullista kroppaakin vois tuoda enemmän esiin juhlavemmissa vaatteissa jne.

      Olen itse varattu, mutta aattelinpahan vaan, kun moni nainen kuitenkin katsoo ulkonäköä paljon, ja sun kuvat ei musta ole imartelevimpia ehkäpä, ottaen huomioon että tarkemmin katsottuna sun ulkonäössä kaikki on kuitenkin kohdallaan ! Ellei jopa paremmin !

    • Kiitos, kuvat pitäisi tosiaan ottaa aina kun hiukset suunnilleen kohdillaan jne.
      Vaatetukseen satsaamista olen itsekin miettinyt. Yksi vaihtoehto olisi käydä sovittamassa joskus useita vaatteita ja ottaa kuvia. Samalla olisi kaupalle kohteliasta olla oikeasti joku uusi asuste olla ostamassakin. Hieman sivuhyötyä samalla tulisi.
      Jossain olisi hyvä myös matkustaa ja tallentaa matkamuisto kuva. Sillä sitten .. uutta matoa koukkuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      114
      11068
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      152
      10292
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8030
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      180
      6478
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      48
      5533
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5041
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      143
      4347
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      24
      4214
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      57
      4014
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      132
      3587
    Aihe