Vanhoja markinoita Rovaniemelä?

Olen kuullu kerrottavan, että Rovaniemelä järjestettäis joku tapahtuma vanhojen markkinoitten tyyhliin vielä tänä syksynä.

Ossaisko kukhaan paikalisista kyläläisistä kertoa, että pittääkö tämä juttu paikkansa? Milloin sinne Rovaniemen suunthaan kannattas suuntautua?
3121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joka vuosihan ne markkinat on järjestetty. Taitaa olla kuluvana viikonloppuna vanhalla torilla.

Äänestä

kyllä nyt ovat meneillään ns wanhat markkinat kaljanmyyjineen

Äänestä

Kuuleppas jäbä,minä Henttunen myyn kaljaa alaikaisille ja mummoille/papoille ja teen bisnestä heikompien varjolla.Niin paljonpa se sulle kuuluu,kun joskus esiinnyn sotilaspuvussa (armeijaa en ole käynyt) soppatykin kera ja Rovaniemen SRK syöttää synninpäästöä soppatykistä.Minä paasen taivaaseen ! Sinä et !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jopinrajalainen kirjoitti:

Olen kuullu kerrottavan, että Rovaniemelä järjestettäis joku tapahtuma vanhojen markkinoitten tyyhliin vielä tänä syksynä.

Ossaisko kukhaan paikalisista kyläläisistä kertoa, että pittääkö tämä juttu paikkansa? Milloin sinne Rovaniemen suunthaan kannattas suuntautua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu