Miksi 13-vuotiaalla tytöllä on poikaystävä?
Ei pitäisi olla
181746
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Niin, ja miksi sen ikäiset lapsoset tunkevat rintaliiveihinsä toppauksia ja täytteitä?
Ja miksi lähestulkoon kaikki liivit sellaisia jo ovatkin? Älyttömiä pushupjärkäleitä.
Faceen ym.laitellaan huulet töröllään olevia herutuskuvia, missä vaivalla tehty "rintavako" varmasti loistaa.
Lapsiparat.
Mikä on vikana, että nykyään lapset yrittävät näyttää seksikkäiltä? Siis lapset?!?
Em. kertoo TODELLA huonosta itsetunnosta.
Muistakaa se, pikku pallerot, kun seuraavan kerran sellaisia kuvia itsestänne nettiin laitatte, että aikuiset, normaalit ihmiset eivät voi muuta kuin päivitellä ja sääliä teitä.Pedofiilit ovatkin sitten erikseen.....
Koska siinä iässä seksuaalisuus kehittyy todella voimakkaasti. Joten tytöistä tulee enkemmän "kiinnostuneita"pojista ja niistä jutuista.
"Mikä on vikana, että nykyään lapset yrittävät näyttää seksikkäiltä? Siis lapset?!?"
https://www.youtube.com/watch?v=gE14j7M1JCw
Miksei olisi ???
ihan pikkulapsi
ikäraaj 13V. Joten kyseessä on täysin seksuaalisesti kypsä nainen joka nyt vaan sattuu haluamaan sitä mitä kaiki naiset haluavat, eli rajua seksiä ja kunnon jyystöä.
Hahaha, hei, haloo, tyttöystäviä ja poikaystäviä on jo lastentarhoissa, kun lapet eivät ymmärrä asian todellista merkitystä :) vain ätmi on noin sairas pervo joka jokaisen viattoman asian vääntää rumaksi pano-jutuksi.
Serkkuni 7-vuotiaalla pojallakin on tyttöystävä koulussa, on niin suloista kuunnella kun hän kertoo tästä tytöstä ja tekee hänelle kaikenlaisia kauniita kortteja ja piirustuksia.
Ja Ekin vastaus on aivan perseesstä. Olisi mielummin neuvonut miten kannattaa suojautua yms. Panemiseksi toi kuitenkin menee, koska Eki kiieltää mutta ei neuvo miten pannaan.
***
Nuorella tytöllä on ongelmia poikaystävän kanssa. Lue Ekin neuvo.
Hei Eki!
Olen 13-vuotias. Mitä minun pitäisi tehdä, kun poikaystäväni haluaisi harrastaa seksiä, mutta minä en ole varma haluanko.
Nimimerkki: ikä 13
Eki vastaa:
Olet lapsi, varhaisteini ja selkeästi alaikäinen. Vastaus on selkeä: kerrot nuo edellä mainitut tosiseikat ja kieltäydyt. Nauti nuoruudestasi ja varhaisteini-iästä monipuolisesti ikätovereittesi kera – seksin aika on paljon myöhemmin.
***
Murrosikä varhaistuu koko ajan ja nykyään 12-13v naiset korkataan jo YT-miesten parruilla näiden miesten omistukseen.
AT-miesten puhdistavan kielen vuoro tulee sitten 10-20v myöhemmin kun nämä käytetyt huoranpillut alkavat etsiä aviomiestä.
hoitoon
No kyllä kamunaisellakin tuossa iässä oli poikaystävä ja toinen onnistui jo hankkimaan samassa iässä lisänimen"huora" koska vehtasi useiden poikeien kanssa teinidiskossa.
Ensin mainitun kamunaisen poikaystävä oli häntä pari vuotta vanhempi pilottitakkiin pukeutuva kaljupää, josta tuli sittemmin linnakundi ja hän otti naamaansa ison tatuoinnin.
Jos se antaa pillua sille poikaystävälleen, niin se on seksirikollinen. Mikä vittu siinä on, että kun naisten vaatimuksesta se laillinen panoikä on asetettu niin naurettavan korkeaksi, niin kuitenkaan se vittu ei pysy nussimatta eikä immenkalvo puhkomatta sinne 16-vuoden ikään asti? Ei ole lainkuuliaiselle kunnon miehelle tarjolla muita kuin nussituttamalla kalvonsa tohjoksi panettaneita käytettyjä huoria, siinäpä varsinaista puolisomateriaalia!
Mieleltään noin rumalle tyypille kuin sinä, ei kenenkään kannatakaan neitsyyttään säästellä.
Kattele niitä ujompia tyttöjä. Tottakai niillä koulun suosituimmilla jännäjennoilla on immenkalvot puhki jo peruskoulun yläasteella. Itse kuuluin sellaseen nössöporukkaan ja meistä nuorimpana yhdeltä läx neitsyys 18-vuotiaana, meiltä muilta vasta yli parikymppisinä.
Normaaliin nuoruuteen kuuluu suunnilleen samanikästen teinien pariutuminen ja seksikin sitten kun hyvältä, molemmista ,tuntuu.Tosin ennen tota 16-vuotta on mun mielestä vähän turhan aikaista seksille,ja sittenkin kannattaa käyttää harkintaa.Suojaikä ei siis todellakaan ole liian alhainen,ja varoopa ainakin sun kaltaset "kiltit ja kunnolliset"ukot virkavallan pelossa koskemasta liian nuoriin.Pidä sä jatkossakin huolta ihan omasta neitsytpippelistäsi, tuskin on mitään välitöntä vaaraa joutua käytetyn huoran vitunkaan hyökkäysten kohteeksi joten voit rauhassa jatkaa katkeraa mäkätystä palstalla,puolisotta.
minulla oli jo 5 v tyttöystävä. Sellainen vaalea söpöliini.
Kiimavittu kostuu kun ikä on tullut.
Miksi ei olisi? Jos hän ei halua harrastaa irtosuhteita niin poikaystävältä saa vakikullia.