Eipä lämpene ei.

Ei lämpene.
34141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Kun uskomustieteen eväät ei riitä asialliseen keskuteluun, niin käännetään keskustelu asiasta henkilöihin. Vääriä mielipitetä esittävät henkilöt murskataan keinoja kaihtamatta.

Äänestä

Kovin paljon keskustelua ei aloituksen kaltaisesta möläyksestä saa irti. Jotain perusteluja edes toivoisi.....

Äänestä

Melkoinen paradoksi on se, että samat tahot, jotka väittävät maapallon lämpenevän kiihtyvällä nopeudella keksivät mitä mielikuvituksellisimpia selityksiä sille, miksi maapallo ei lämpenekään!

Äänestä

Vastahan kesäkuu oli globaalisti kuumin ikinä maapallon mittaushistoriasta. Tämä siitä huolimatta että tuona aikana hörhö uskoi saavansa globaalin totuuden selville sieltä huussin akkunasta. Kun Suomessa oli vilakampaa.

Äänestä
  • Ei ollut.

    Äänestä

  • höpö höpö kirjoitti:

    Ei ollut.

    OLIPAS!

    Äänestä

  • Eelis Permanen kirjoitti:

    OLIPAS!

    Ei ollut.

    Äänestä


Kylläkylmenee

Äänestä

Aivan selkeästi kylmenee

Äänestä
  • onko jonkinlainen ilmastojumala kertonut tuon totuuden sinulle?
    Mittaustulokset, sekä havainnot osoittavat päinvastaista.

    Äänestä

Kyllä se vaan nyt kylmenee

Äänestä
  • EIPÄS KYLMENE!

    Äänestä

  • Eelis Permanen kirjoitti:

    EIPÄS KYLMENE!

    kylmenee. Tulee talvi ja eteläisellä pallonpuoliskolla kesä.

    Äänestä

  • Eelis Permanen kirjoitti:

    EIPÄS KYLMENE!

    Kylmenee koska ei kuumene.

    Äänestä

Olen aina tykännyt joulusta. Jossakin Kainuussa on satanut hyvin isoja rakeita. Niistä saisi hyvät kuusenkoristeet. Naureskelin eilen käytävän seinän käpyvitseille. Kävyistä saisi kuulemma vaikka korvakorut. En usko, että Joulupukki suostuisi sellaisen lahjan toimittamaan. Minulle riittää hyvä mieli hellä ja lämpöinen. Oikein odotan viileää säätä niin laitan joululahjavesipulloon kuumaa vettä. Nyt minulla on sohvalla kaksi kylmää vesipulloa. Ihan kiva päivä tänään. Montako yötä vielä jouluun?

https://apps.sandviks.com/image/books/GBF83000356_2.jpg

Äänestä

Kyllä se kylmenee

Äänestä

Selvää kylmenemistähän tuo, ja BBC,kin myöntää ettei lämpene

Äänestä

Kllä se kylmenee

Äänestä

Se vain kylmenee

Äänestä

Kyllä se kylmenee sittenkin

Äänestä

Kyllä se nyt vaan kylmenee

Äänestä
  • Rauhallisesti nyt. Valkotakkiset ovat jo ovella...

    Äänestä

Jopa Britteihin muodostuu jäätiköitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kylmenee! kirjoitti:

Ei lämpene.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu