HÄPEÄ.

koirapallo

Takki auki lähdettiin turnaukseen. Uskoteltiin, että nyt on mahdollisuudet menestyä. Miljoonia ja taas miljoonia veronmaksajien rahoja pumpattu tähän.
Tuloksena karmaisevan nöyryyttävän häpellinen tappio. Tappio ilman taistelua.
Jälleen kerran saa hävetä suomalaisuuttaan. Hyi helvetti.
Susijengistä tuli kusijengi.

8

382

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pari kolloa

      suomi pystyy haastamaan usa n,susijengi laittaa jenkeille kunnolla kampoihin ,sanoi helsinkiläis pelle ja koripallo asiantuntija aleksi valavuori,. mutta eipä haastannu, saivat kunnolla pataansa ,mikä oli jo kaikkien muiden tiedossa,se siitä valavuoren asiantuntemuksesta,armopaloilla kisoihin ,siellä on nyt pikkupojat aikusten karkeloissa.KYLLÄ HELSINKILÄISET ON TOLLOJA.

    • Satsa på säbä

      Ota nyt hei huomioon, että Suomi on pieni maa, ja koripallo meillä pieni marginaalilaji. Matseissa käy huutamassa kourallinen jälkeenjääneitä fanaatikkoja.

      Itseasiassa säbässä on meillä paljon kovempi taso. Suomen säbämaajoukkue voittaisi susijengin koriksessa, jos saisi käyttää korkokenkiä. Aivan kuin jääkääkkäpelaajista koostettu joukkue voittaa säbämaajoukkueen (on voittanut, ja helposti).

      Ehdotan, että lopetetaan koripallottelu, ja satsataan säbään. Joukkueen nimeksi jotain mediaseksikästä, kuten tiikerijengi tai puuhelmet.

      • mops

        Siis suomi on sen takia hyvä sählyssä, koska sählyä pelataan vain pohjois-euroopassa. Koripallo on maailmanlaajuinen laji ja sitä pelataan ympäri maapalloa Senegalista Ukrainaan, samoin kuin jalkapalloa. Jos USA haluaisi tehdä hyvän säbämaajoukkueen, niin parissa vuodessa se olisi pelissä mukana.


      • KorkokengätAvuksi

        Hyviä pointteja. Onko Susijengin johtoryhmä ollenkaan käsitellyt noita? Printatkaa talteen ja analysoikaa!


      • Juoksemaanjaheti

        " Pitkä matka tippavaaraan", sanoi eräs koripallomies kun katseltiin tätä viimeistä matsia, jossa pelajiilta loppui kunto. Onko kivijalan(peruskunnon) rakentaminen jäänyt vähiin ja siirrytty liian aikaisin vetämään lajiharjotteita.


      • 3500Cooper

        Kunto petti. Kuka huolehtii peruskuntovalmennuksesta.


      • Voiton_tielle

        Niin onko ne korkokengät sallittu? Jos on, voisi tehdä sponssisopimuksenkin Zalandon kanssa.


    • Ihmettelijänä

      Olipa omituista kommentointia mestaruusotteluissa. 'On tyhmää, ellei riko' (tahallaan). Mitä, jos kuitenkin pelattaisiin rehdisti?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      2073
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      14
      861
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      766
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      692
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      661
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      624
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      574
    9. 49
      550
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    Aihe