Susijengin täysfloppi

Pravda

Susijengin esitys täysi susi. Jengi alisuoritti jokaisen matsinsa. En ole koskaan mitään maamme maajoukkuetta niin paljon myötähävennyt kuin tätä.
Jenkkilehdet kirjoittivat: "Mitä tämä joukkue tekee näissä kisoissa? Osallistuu villillä kortilla, mutta tasoero peleissä on sitä luokkaa, ettei kuulu kisoihin." Ei voi kuin nyökytellä. Mikä selitys on se, että viisi peliä kuudessa päivässä ja pohkeet tukossa?? Eikö muka muilla samoissa kisoissa olevilla ole sama tilanne pelimäärien suhteen? Ne joukkueet vain osasivat valmistautua tärkeimpiin kisoihinsa. Hävettävää katsottavaa ohiheitot, ohisyötöt, puolustamattomuus, seisoskelu kentällä, ponnettomuus, taistelutahdottomuus, vapaaheitoissa epäonnistuminen, puolustuksen epäonnistuminen, hyökkäyspään korinaluspelin epäonnistuminen jne.
Miksi edes menivät? Siellä on miesten MM-kisat menossa.

1

147

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etsilleen

      Suorittivat kuten Suomen pallo-lajien joukkueet aina - "pelasivat omalla tasollaan".

      Pahaa teki katsoa dom-fin ja tur-fin - matseja - kundeilla olisi ollut mahdollisuus hoitaa homma himaan, mutta kun ei.

      Oli huvittavaa lukea, että Suomi ei onnistunut levypalloissa - eihän niitä edes olisi ollut, jos kundit olisivat heittäneet boltsin sukkana sisään. Kun katsoi matseja niin liian moni heitto oli raudoissa avoimista paikoista ja edes korin alta levyn kautta tyypit eivät vain onnistuneet.

      Jotenkin huvittavaa on myös, että nämä tyypit ovat harjoitelleet lajia jo polvenkorkuisista asti ja silti hermoston liikemuisti on kateissa - ei vaan boltsi mene lähellekään minne pitäisi.

      Litmanen joskus mainitsi, että on ihan sama miten tekee maalin kunhan boltsi menee verkkoon - samaa voisi todeta puudeli-poppoolle - tärkeintä on vain se, että boltsi on verkossa. Tyylipisteitä ei kukaan jaa ja vaikka kuinka taitavasti steppailisi kentällä niin tärkein on maali, kori, piste - vain niillä voi menestyä, ei kuvioiilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1346
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      992
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      32
      886
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      698
    6. 32
      665
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      21
      600
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      596
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe