Homot tulevat iskemään, naiset ei :(

komea uros

Olen saanut varmaankin kymmenkunta aloitetta homomiehiltä ja tasan nolla naisilta. No ei siinä mitään, mutta kun helposti joutuu henkisen kiusaamisen ja homottelun kohteeksi sitten. Homoudessa ei tietenkään ole mitään pahaa, mutta kun olen umpihetero, niin ei se tietenkään kivaa ole.

Mikä avuksi?

7

125

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjhdgkh

      Niin no jos on ujo mies, niin ei kannata panostaa ulkonäköön, koska silloin juuri homot tulevat iskemään. Ujo ja paskankäryinen finninaaama menee vielä luuseriheterosta valtaväestölle, mutta urheileva komistus saa homotutkan ylikierroksille.

      • komea uros

        Pitääkö sitten ottaa rumennusleikkaus ja lihotuskuuri, että saa heterostatuksen takaisin? :(


    • päivi poikako

      kyllä naiset näkevät kenelle silmäsi loistaa ja ketä vilkuilet sillä silmällä puppeli tuntee toisen puppelin

    • Sepä omituista. Minä olen baareissa saanut ehkä parisen kymmentä aloitetta naisilta, mutta en koskaan yhtään homolta.

    • ht ...

      Juu-u.. Itseänikin on useammin homot lähestyneet kuin mitä naiset. Milloin yrittävät iskeä baareissa, milloin busseissa.
      Olisi jo jotkut homppelit tainneet olla valmiita maksamaan seurastani kun siihen suuntaan vinkkasivat. En siis näytä pelkästään homolta vaan nähtävästi melkeinpä homo escortilta. No, saisihan siitä tietysti lisätienestejä, mutta... :P

      Kaipa minunkin ulkonäössä ja pukeutumisessa sitten jokin vetoaa näihin homppeli miehiin. Ja sitten tietysti oli myös se yksi nainen baarissa, jonka mielestä näytin homolta (eikä kyse ollut tuon haukkumasanana käyttämisestä vaan konkreettisesti homoksi luulemisesta).

      En vaan taida näyttää tarpeeksi äijämäiseltä. Eikä pukeutuminen ole ehkä tarpeeksi rähjäisen miehekkään välinpitämätöntä. Vaan eipä tuo ole vielä ollut suuri ongelma. Kaikki ovat kyllä heti ymmärtäneet yskän ettei ole intressiä siihen suuntaan.

      Ja saahan siitä aina hauskaa huumoria kun pääsee kertomaan aina hyviä tarinoita kuinka joku homo yritti taas iskeä. Ei pidä ottaa asiaa liian vakavasti. :)

    • heteromies

      Myös saman kokenut, viimeksi uimahallin saunassa mies ensin kyyläsi pitkään ja sitten kun jäätiin kahden niin hän kysyi englanniksi että harrastanko urheilua..
      En usko että on mahdollista tehdä enemmän tikusta asiaa..
      Harmi että naiset ei harrasta ihan näin ilmiselviä aloitteentekoja.

    • merkkikieli

      Homoilla on oma merkkikielensä. Jos hetero sitten tietämättömyyksissään sattuu käyttämään tällaisia merkkejä ulkoasussaan niin soppa on valmis.

      Eikä sekään välttämättä aina auta että opettelee välttämään näitä "homosignaaleja" kun ne muuttuvat siinä kuin muotikin. Naiset tietenkin ovat näistä homosignaaleista paremmin perillä kuin heteromiehet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      598
      1475
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      817
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      472
      698
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      8
      590
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      37
      551
    6. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      41
      547
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      518
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      29
      458
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      152
      448
    Aihe