salon pr? auttakaa!

eli paljonko pikkulettien laitto (kuiduista) maksaa salon pr:ssä? entä santa hairissa?
kertokaa joku :)
alkaako rantsun kampaaja opiskelijat tekeen? paljon suurinpiirtein ottavat?
pakko saada letit ja nopeeta :)
71388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Katso sivulta www.rtsol.roiami.fi
Sieltä löytyy parturikampaaja opiskelijoiden sivut,joissa on palvelu ajat ja hinnat jne.

Äänestä
  • Eikö olisi helpoin keino ottaa kyseisiin paikkoihin yhteyttä ja kysyä sieltä hintoja???

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    Eikö olisi helpoin keino ottaa kyseisiin paikkoihin yhteyttä ja kysyä sieltä hintoja???

    varmaan olisi joo, mutta kun ei vielä ole ehtinyt ja häiritseekö sinua jos täälä kysellään eka. jos häiritsee älä lue!!!

    Äänestä

  • *lady* kirjoitti:

    varmaan olisi joo, mutta kun ei vielä ole ehtinyt ja häiritseekö sinua jos täälä kysellään eka. jos häiritsee älä lue!!!

    Otit nokkiis vai?

    Tuohan on ihan sama ku kyselisin mitä hampurilainen maksaa hesessä ja just kävelin hesen ohi, enkä voinu sieltä kysellä.

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    Otit nokkiis vai?

    Tuohan on ihan sama ku kyselisin mitä hampurilainen maksaa hesessä ja just kävelin hesen ohi, enkä voinu sieltä kysellä.

    Jokainen sananne on kuin lastenrattailta sanottuja heh heh----jokaisella

    Äänestä

Sinun kannattaa ehdottomasti kysellä muualtakin. Voit saada halvemmalla. Työn laatu on taatusti samaa muillakin kampaajilla.

Yleensäkin alaa tuntevana voin kertoa tällä alalla, jos jollakin myydään mielikuvilla. Esimerkiksi eri merkkiset aineet, joiden hintahaitari voi olla valtava, ovat käytännössä täysin samaa tavaraa.

On huvittavaa joskus seurata kun joku asiakas on vailla erästä tiettyä merkkiä sen takia kun se on muka parasta hänen hiuksilleen, vaikka se voi kaks kertaa kalliimpaa. No ei siinä mitään, myydään sitä mitä mainonta asiakkaille kertoo, eli mielikuvan kauniista naisesta kauniine hiuksineen.

No en valita koska leipäni saan itsekin alalta, mutta joskus minuakin aivan tympii kun asiakkaat ovat muka tietävinään tuotteista, vaikka perustavat tietonsa puhtaasti eri merkkien luomiin mielikuviin.

PS: seuratkaapa esim. tv mainontaa... runsautta, volyymiä, kuohkeutta, eloa, korjaa katkenneet hiukset jne.
Ajattelu on sallittua

Äänestä
  • Mitä nä niillä leteillä tukka pois ja hoitoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


*lady* kirjoitti:

eli paljonko pikkulettien laitto (kuiduista) maksaa salon pr:ssä? entä santa hairissa?
kertokaa joku :)
alkaako rantsun kampaaja opiskelijat tekeen? paljon suurinpiirtein ottavat?
pakko saada letit ja nopeeta :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu