..en välitä paskaakaan siitä, tai siitä mitä muut minusta ajattelevat..olenko siis kuitenkaan oikea atm.
Palstaa luettuani olen tajunnut olevain ATM, mutta..
identiteettikriisi
9124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos et välittäisi, et olisi kirjoittanut tuota.
No mut kun en ihan oikeesti välitä. Ehkä joskus aiemmin on asia saattanut vaivata mutta ei enää, nykyään olen ihan tyytyväinen. Onko jotain siis muuttunut..ehkäpä.
Tosimies ei välitä siitä, mitä muut ajattelevat hänen tekemisistään.
Joko siis välität mitä muut ajattelevat tai sitten et ole ATM.
Toisaalta jos et ole koskaan pan-nut naista, olet ATM. Mikäli näin on, sinä välität siitä, mitä muut ajattelevat.
Kyllä kait joku atm mieskin on joskus vahingossa saanu naista, joku palstalaisistakin.
Jos mies saa, hän lakkaa olemasta ATM tai ei ole sellainen koskaan ollutkaan.
Markkina-arvo teorian mukaanhan atm on mies joka ei herätä naisessa kiinnostusta, varsinkaan seksuaalisessa tai parisuhdemielessä, mutta ei teoriassa puhuta mitään että pitää olla täysin kokematon. Muutama satunnainen kännipano saattaa olla kelle tahansa. Voittaahan joku lotossakin päävoiton vaikka todennäköisyys on lähes olematon.
Totta. Näiden tiettyjen ihmisten umpiluupäähän ei mahdu millään se, että ATM ei ole synonyymi neitsytmiehelle. Tai sitten on ongelmia sisälukutaidossa. MAT:ssa sanotaan selvästi, että ATM ovat miesten seksuaalisen hierarikian alimpana olevien miesten joukko, joiden elämää kuvaavat pitkät vastentahtoisen selibaatin jaksot. Ei siis totaalikokemattomuus vaan pitkät pillunpuutejaksot.
Ja myös YTM voi tipahtaa ATM kastiin ainakin teoriassa. Mies, joka ei saa pillua on ATM vaikka olisi sitä aikaisemmin saanutkin.
Muutama kännipano tai onneton suhteenalku ei ketään nosta lähellekkään KT-kastia. Varsinkaan jos naiset eivät ole olleet järin tasokkaita.
Totaalikokematon mies on HC-ATM jos siis on kokematon siksi, että naiset eivät ole koskaan antaneet. Totaalikokematon mies, jolle naiset tarjoavat koko ajan tilaisuuksia on YTM.
Panojen määrä ei ratkaise miehen tasoa. Sen ratkaisee se, kuinka monelta ja kuinka tasokkaalta naiselta halutessaan saisi pillua.
Ei Teemu Selännekkään ole koskaan paneskellut ympäriinsä vaikka varmasti saisi keneltä tahansa suomalaiselta nuorelta naiselta ja monelta myös jenkkilässä. Saattaapi jopa olla, että hänen vaimonsa on ainut seksikumppani. Ainaki ollut koko avioliiton ajan, nuoruuden sinkkuajoista en tiedä.
Hän on kuitenkin super-YTM ja miljoona miljoona kertaa tasokkaampi kuin ATM, joka on saanut kymmeneltä vähemmän kauniilta ja itseään vanhemmalta naiselta.
ATM ei ole yksilöidentiteetti vaan yhteinen tilastotermi kaikille niille miehille, jotka kuuluvat luokkaan "miehet jotka eivät saa naisia".
Sinulla ei siis ole identiteettikriisiä, koska atm ei ole identiteetti. ATM voi yhtähyvin olla nörttinero, sosiaalisesti estynyt tavis tai helvetin ruma ja vajaaälyinen. Ei näillä ihmisillä ole mitään muuta yhteistä kuin, että naiset katsovat erisyistä kaikkia pitkin nenänvartta.
Naista saamattomia miehiä yhdistää näiden miesten väärät mielikuvat naisista. Nainen on seksuaalinen peto, sexual-predator, joka saalistaa miehiä alapäänsä vietien välityksellä. Naista saamaton mies tarjoaa naiselle suklaalevyn ja kukkia, naista saava mies kunnon panon naisen kaikiiin aukkoihin.