Kertokaas rakkaat ihmiset ,että mitä tänään syötäisiin? :)
Joo
vittuuntunut
7168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ajattelin tässä paistella perunoita ja kaveriksi viikonlopulta jäänyttä makkaraa. Tänään on "tyhjennämme jääkaapista jämiä" päivä.
Nami, meillä on kanssa kerran viikossa ''jämät jääkaapista'' päivä :-D Se on ihan hyvä hyödyntää välillä kaikki jämät mitä kaapista löytyy.
Tänään tatti-kehnäsieni kinkku munakas kun käytiin sienessä
eilen uunissa suikalepaisti ja perunat ja kasviksia
toissapäivänä uunimakkaraa ja muussia
perjantaina tais olla joku kiusaus.. eikä kun kana wokki
Harmi, ettei noi sienet sovi mun suuhun sitten ollenkaan. En tykkää mistään sienistä :/ Kanawokkia syötiin muutaman päivä just tossa, niin sitäkään ei viitsi. :D Kinkkukiusaus vois olla yks vaihtoehto toki, mutta tyydyin pinaattilettuihin kun niitä löyty kaapista kuitenkin nyt ettei tarvinnu kauppaan lähteä kun huomenna kuitenkin pitäs :P
Tämä Lidl rinospuhelu linjasto Veikonkoneen Päivärinta Gigantti sukka liitetty Tölli osaa sanoa ja vähentää Joo Joo yhteen sanaan Joo puhelu jopa vastasi puheluun
Pankin kaikki varastetaan pankki ja hlö tiedot
Kasvimaa tuottaa niin paljon kesäkurpitsaa, että sitä on pakko laittaa joka paikkaan. Tänään tein kesäkurpitsa-juustokeittoa, johon vielä pilkoin tähteeksi jääneen kukkakaalin.
Nakkikastiketta ja perunamuussia muutaman päivä. Tulevana viikonloppuna puolukkametsässä käynnin jälkeen makaronilaatikkoa vanhanaikaisesti paistinpannulla lämmitettynä.