Kertokaas rakkaat ihmiset ,että mitä tänään syötäisiin? :)
Joo
7
151
Vastaukset
- Laiskaruokaa
Ajattelin tässä paistella perunoita ja kaveriksi viikonlopulta jäänyttä makkaraa. Tänään on "tyhjennämme jääkaapista jämiä" päivä.
Nami, meillä on kanssa kerran viikossa ''jämät jääkaapista'' päivä :-D Se on ihan hyvä hyödyntää välillä kaikki jämät mitä kaapista löytyy.
- auttoiko ?
Tänään tatti-kehnäsieni kinkku munakas kun käytiin sienessä
eilen uunissa suikalepaisti ja perunat ja kasviksia
toissapäivänä uunimakkaraa ja muussia
perjantaina tais olla joku kiusaus.. eikä kun kana wokki auttoiko ? kirjoitti:
Tänään tatti-kehnäsieni kinkku munakas kun käytiin sienessä
eilen uunissa suikalepaisti ja perunat ja kasviksia
toissapäivänä uunimakkaraa ja muussia
perjantaina tais olla joku kiusaus.. eikä kun kana wokkiHarmi, ettei noi sienet sovi mun suuhun sitten ollenkaan. En tykkää mistään sienistä :/ Kanawokkia syötiin muutaman päivä just tossa, niin sitäkään ei viitsi. :D Kinkkukiusaus vois olla yks vaihtoehto toki, mutta tyydyin pinaattilettuihin kun niitä löyty kaapista kuitenkin nyt ettei tarvinnu kauppaan lähteä kun huomenna kuitenkin pitäs :P
- Anonyymi
Tämä Lidl rinospuhelu linjasto Veikonkoneen Päivärinta Gigantti sukka liitetty Tölli osaa sanoa ja vähentää Joo Joo yhteen sanaan Joo puhelu jopa vastasi puheluun
Pankin kaikki varastetaan pankki ja hlö tiedot - Anonyymi
Kasvimaa tuottaa niin paljon kesäkurpitsaa, että sitä on pakko laittaa joka paikkaan. Tänään tein kesäkurpitsa-juustokeittoa, johon vielä pilkoin tähteeksi jääneen kukkakaalin.
- Anonyymi
Nakkikastiketta ja perunamuussia muutaman päivä. Tulevana viikonloppuna puolukkametsässä käynnin jälkeen makaronilaatikkoa vanhanaikaisesti paistinpannulla lämmitettynä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1545443Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii644826Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333747Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom173105Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole493028Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1542781Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862633Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin712356Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt651999Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1731902